Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najväčší český ICT holding s názvom Aricoma Group predstavili dnes zástupcovia investičnej skupiny KKCG, ktorá patrí podnikateľovi Karlovi Komárkovi. Názov a logo spoločnosti Aricoma je inšpirované horou v peruánskych Andách a vyjadruje veľkosť, ambície a silu. Aricoma Group a.s. zastrešuje spoločnosti AUTOCONT v Českej a Slovenskej republike, Cleverlance, CAD studio, DataSpring a AEC.

Na Slovensko prichádza holding Aricoma, ktorý je súčasťou skupiny KKCG. Jej cieľom je vybudovať silného európskeho poskytovateľa ICT služieb. Stratégia KKCG je založená na diverzifikácii rizík, na organickom i anorganickom raste v týchto základných oblastiach: v hernom priemysle, informačných technológiách, energetike, v cestovnom ruchu a realitnom biznise.

V posledných niekoľkých rokoch sa ICT stáva jedným z najvýznamnejších pilierov. Preto sa teraz KKCG rozhodla vybrané technologické firmy zaoberajúce sa predovšetkým dodávkami riešení a služieb pre podnikovú sféru zastrešiť spoločnosťou Aricoma Group. Firmy tejto skupiny pokrývajú celé portfólio od návrhu ICT architektúry, cez infraštruktúrne a cloudové služby, implementáciu podnikových aplikácií až po vývoj vlastných rozsiahlych softvérových riešení a outsourcing. Všetky tieto odbory navyše prepája problematika kybernetickej bezpečnosti. Skupina zamestnáva takmer dve tisícky ľudí a jej celkové minuloročné tržby presiahli 265 miliónov eur.

„Keď sme v roku 2009 vstupovali do oblasti informačných technológií, vedeli sme, že je to veľmi perspektívna oblasť podnikania a táto hypotéza sa nám každoročne vrchovato potvrdzuje,“ hovorí Michal Tománek investičný riaditeľ KKCG zodpovedný za ICT. Podľa Tománka ICD poskytuje v súčasnej dobe skvelé investičné príležitosti predovšetkým vďaka celosvetovo rastúcej komplexnosti ICT riešení a tým rastúcom dopyte po týchto službách.

Rovnako tak pomáha ICT rozklad tradičných obchodných modelov a vznik nových, ktoré sú založené na online interakcii so zákazníkmi. Rastúci ICT trh a nedostatok kvalifikovaných odborníkov dáva priestor ponúknuť špičkový servis firmám, ktoré budú ustupovať od interného ICT, ale budú hľadať dodávateľské riešenia. „Budúcnosť vidíme v tom, vedieť nájsť kvalitných pracovníkov doma i v zahraničí rovnako tak, ako si tých najlepších ľudí udržať. Iba tak budeme môcť našim zákazníkom ponúkať dostatočne veľké a odborne zdatné tímy,“ hovorí Tománek.

„Pred skupinou Aricoma stoja teraz dve neľahké úlohy. Provou je konsolidovať a zvýrazniť aktivity KKCG na českom a slovenskom ICT trhu, kde chceme byť jednoznačne najväčším poskytovateľom ICT služieb pre podnikovú sféru. Aricoma Group je tu predovšetkým zastrešujúca značka, reprezentujúca celú skupinu navonok a podporujúca spoluprácu medzi jednotlivými časťami, ktoré budú aj naďalej podnikať samostatne a pod svojimi vlastnými značkami,“ posúva víziu Aricomy jej generálny riaditeľ Milan Sameš a dodáva: „Druhou úlohou Aricoma Group je stať sa platformou pre európsku expanziu ICT aktivít KKCG, pretože máme ambíciu stať sa silným európskym
poskytovateľom ICT služieb. Veľkú výhodu vidím vo vlastnom kapitále, ktorý nie je obmedzovaný fixným investičným horizontom. Inými slovami máme čas vybrať to najlepšie, do toho investovať a zmysluplne to rozvíjať.“ Za ďalšiu strategickú výhodu Sameš považuje globálny rozmer podnikania, kedy už v súčasnej dobe je KKCG aktívna na tých najperspektívnejších trhoch.

„Keď sa z Aricomy stane silný medzinárodný poskytovateľ ICT služieb, veríme, že to pomôže udržať doma IT expertov a talenty a posilní sa pravdepodobnosť toho, že budú v ČR vznikať inovatívne produkty a služby. Rovnako tak, ako sme sa za posledných sedem rokov presadli na trhu herného priemyslu (SAZKA Group je najväčšou lotériovou skupinou v Európe), tak chceme expandovať v ICT,“ dodáva Tománek.

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.