Telefón Xperia 5 rozširuje prémiovú sériu Sony, prináša kreatívnu zábavu v elegantnom a kompaktnom dizajne

Základné vlastnosti telefónu:

  • Elegantné a kompaktné telo v sofistikovanom prevedení presne do vrecka
  • Fotoaparát s tromi objektívmi a s technológiou Eye AF, ktorú prevzal od fotoaparátov Sony Alpha, režim kontinuálneho snímania v tzv. zhlukoch rýchlosťou až 10 sn./s so sledovaním AF/AE (automatického ostrenia a automatickej expozície) a rýchlejším prepočtom AF/AE až 30 sn./s
  • Full HD+ OLED displej CinemaWide s uhlopriečkou 6,1 palca a pomerom strán 21:9, zvuk Dolby Atmos s výnimočne presným podaním farieb a podmanivou realizáciou obsahu
  • Zdokonalený Game enhancer umožňuje, aby ste si nahrávali svoju hru alebo menili hlas

Spoločnosť Sony pokračuje vo vývoji inteligentných telefónov a predstavuje model Xperia 5, najnovší prírastok do vlajkového radu, ktorý prináša podstatné technológie Xperie 1 v kompaktnejšom, štýlovom a elegantnom dizajne smartfónu.

Sofistikovaná technológia s elegantným a kompaktným dizajnom

Xperia 5 sa pýši elegantným kompaktným dizajnom a zároveň ponúka to najlepšie z modelu Xperia 1, z ktorého si ponecháva displej CinemaWide s pomerom strán 21:9. Elegantný kovový rám chráni odolné sklo Corning Gorilla Glass 6 na prednej aj zadnej strane. Telefón Xperia 5 spĺňa normu pre vodeodolnosť IP65/IP68[i] a je tak chránený proti živlom.

Displej CinemaWide s pomerom 21:9 ponúka väčšiu využiteľnú plochu displeja, ktorá je ideálna pre paralelné používanie dvoch aplikácií. Vďaka funkcii Side sense, ktorá funguje ako spúšťač aplikácií 21:9 v multi-window, môžete rýchlo spustiť dve aplikácie naraz v režime rozdelenej obrazovky, alebo môžete použiť hlasový povel.

Tri fotoaparáty, tri objektívy, mnoho možnosti

Xperia 5 je vybavená procesorom BIONZ X pre mobilné zariadenia a pokročilým fotoaparátom s trojitým objektívom, 12 MPx snímačom a stabilizáciou obrazu Optical SteadyShot. So 16mm objektívom pre extrémne širokouhlé snímky, univerzálnym 26 mm objektívom a 52 mm portrétnym objektívom (ekvivalent 35 mm kinofilmu) budete pripravení na akúkoľvek situáciu.

Model Xperia 1 ponúkol ako prvý inteligentný telefón na svete funkciu Eye AF[ii] a pri Xperii 5 Sony túto technológiu posunulo ešte o krok ďalej vďaka zdokonaleným technológiám vyvinutým pre fotoaparáty Sony Alpha. S Xperiou 5 môžete sledovať akciu pomocou súvislého fotografovania rýchlosťou až 10 sn. /s so sledovaním AF/AE (automatickým ostrením a automatickým nastavením expozície). Xperia 5 tiež AF/AE prepočítava častejšie, a to až rýchlosťou 30 sn./s. To umožňuje fotografovať pohybujúce objekty s dokonale presným zaostrením.

Svetelnosť objektívu F1,6 a veľký obrazový snímač s rastrom 1,4μm pixelu umožní zachytiť úchvatné snímky aj pri slabom osvetlení. V kombinácii s technológiou redukcie šumu RAW vytvára Xperia 5 nádherne ostré snímky aj pri zlých svetelných podmienkach.

Rovnako ako Xperia 1, ktorá bola v tejto oblasti priekopníkom, aj Xperia 5 povyšuje nahrávanie videí na novú úroveň vďaka spolupráci s odborníkmi z divízie Sony, ktorí vyvíjajú profesionálne digitálne kamery. Funkcia Cinema Pro „powered by CineAlta“ bola opäť zdokonalená, takže vám teraz umožňuje vytvárať viac rôznych projektov s odlišným nastavením a ponúka väčšiu flexibilitu pre nastavenie vyváženia bielej, manuálneho ostrenia a rôznych úrovní nahrávania zvuku pre natáčanie videí presne podľa vášho zámeru. Aby bol výsledok ešte dokonalejší, môžete jednotlivé videá strihať a spájať dohromady. Docielite tak profesionálnu úroveň nahrávok, aj keď ste práve na cestách.

Novinkou pri Xperii 5 sú „Photography advice“, upozornenia, ktoré pomáhajú eliminovať problémy pri fotografovaní, napríklad, keď si zatienite prstom objektív fotoaparátu alebo keď niekto pri fotografovaní zatvorí oči. Upozornenia zaistia, že vaše fotografie budú vždy dokonalé.

Xperia 5 je tiež kompatibilná s aplikáciou „Imaging Edge™ Mobile“[iii] od Sony, ktorá vám umožní stiahnuť snímky z kompatibilného fotoaparátu Alpha alebo Cyber-shot, takže môžete kontrolovať ich kvalitu a ľahko obsah na sociálne siete zdieľať priamo zo svojej Xperie 5.

Displej CinemaWide s pomerom strán 21:9 a zvuk Dolby Atmos

Xperia 5 prináša v menšom tele pomer strán 21:9, ktorý vykúzli obraz presne tak, ako ho filmoví tvorcovia zamýšľali. Full HD+ OLED displej CinemaWide s uhlopriečkou 6,1 palca a pomerom strán 21:9 je vybavený oceňovanými technológiami televízorov BRAVIA. Procesor X1 pre mobilné zariadenia prináša technológie HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah) remasteringu pre vyšší kontrast, dokonalé farby a jas.

Xperia 5 ponúka aj režim Creator využívajúci technológiu CineAlta, ktorý sa inšpiroval profesionálnou technológiou reprodukcie farieb Master Monitor. Rovnako ako Xperia 1 aj Xperia 5 má 10-bitovú hĺbku farieb[iv], ktorá prináša nepreberné farebné spektrum, a vyniká podaním hlbokých odtieňov čiernej, kedy všetky farby pôsobia omnoho prirodzenejšie. Displej spoločne s originálne vyvinutým spracovaním obrazu podporuje široký farebný priestor ITU-R BT.2020, rovnako aj DCI-P3 s bielym bodom D65.

Zábavu podporí aj Dolby Atmos, multidimenzionálny zvuk vyladený v spolupráci so Sony Pictures Entertainment. Ten zavŕši pôsobivý zážitok a  pri použití slúchadiel alebo vstavaných stereo reproduktorov Xperie 5 vás úplne obklopí, a to s realistickou vernosťou. Audio technológie od Sony, vysoké rozlíšenie pri bezdrôtovom počúvaní aj pri pripojení cez kábel[v], DSEE HX a stereo reproduktory vám zase umožnia počúvať hudbu v jej najčistejšej podobe.

Hranie hier si môžete vychutnať na úplne inej úrovni pomocou zdokonalenej aplikácie Game enhancer, s ktorou možno hru nahrávať pomocou súvislého snímania obrazovky rýchlosťou 20 sn./s. Ďalšou možnosťou je syntetizovať svoj hlas pomocou funkcie zmeny hlasu v aplikácii Game enhancer.

Užite si zábavu počas celého dňa

Xperia 5 prichádza s novou technológiou inteligentného pripojenia “Smart connectivity”, ktorá zaistí vždy najoptimálnejšie pripojenie k sieti. Využíva špeciálny Sony nástroj (Neural Network Libraries) na analýzu Wi-Fi signálu a predvídanie potenciálnych problémov s pripojením.

Technológia inteligentnej konektivity automaticky prepne na LTE, keď predikuje akékoľvek problémy s pripojením cez Wi-Fi. Zaisťuje tak, aby ste vždy mali optimálne pripojenie.

Xperia 5 má najnovší špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform s integrovaným modemom X24 LTE pre možnosť využiť gigabitové pripojenie do siete LTE. Disponuje aj technológiou 4 x 4 MIMO, ktorá podporuje všetky pásma LTE. Unikátne je, že podporuje aj nízkofrekvenčné pásma, takže budete mať pripojenie aj na miestach so slabým pokrytím signálu.

Xperia 5 je vybavená funkciou Smart Stamina, rýchlym nabíjaním USB PD a 3140 mAh batériou, vďaka ktorej sa môžete baviť počas celého dňa.

Podľa svojho štýlu si môžete vybrať jednu zo sofistikovaných farieb Xperie 5: modrú a čiernu, ktoré pôsobia elegantným dojmom. V ponuke budú aj farebne zladené kryty pre Xperiu 5, kryt Style Cover View, ktorý vám umožní prečítať si oznámenia a obsah aj so zavretým krytom, kryt Style Cover Back, ktorý pomáhá chrániť telefón pred náhodným poškodením a nový kryt Style Cover Leather.

Dostupnosť

Xperia 5 prichádza na trh s operačným systémom Android 9 Pie a v predaji bude od októbra 2019[vi]. Xperiu 5 si bude možné na vybraných trhoch v Európe predobjednať od nasledujúceho týždňa spolu so špičkovými bezdrôtovými slúchadlami WF-1000XM3[1] s technológiou potlačenia okolitého hluku [vii].

[1] Ponuka platí do vyčerpania zásob. Spoločnosť Sony nezodpovedá za ponuky tretích strán.

[i] Xperia 5 je odolná proti vode a prachu, takže si nemusíte robiť starosti, keď vás zastihne dážď alebo keď ju potrebujete umyť pod tečúcou vodou, ale nezabudnite, že všetky porty a krytky musia byť pevne uzavreté. Zariadenie by ste nemali ponárať do vody úplne, alebo ho vystavovať pôsobeniu slanej, morskej či chlórovanej vody alebo tekutinám, ako sú nápoje. Zneužitie a nesprávne použitie vedie k neplatnosti záruky. Zariadenie bolo testované podľa noriem IP65/68. Viac informácií nájdete na www.sonymobile.com/waterresistant.

[ii] Fotoaparát modelu Xperia 1 disponuje funkciou Eye AF (autofokus), ktorá dokáže identifikovať ľudské oko a udržať ho zaostrené. Overené službou SpecTRAX Service spoločnosti Strategy Analytics v porovnaní s uverejnenými špecifikáciami viac než 14 000 smartfónov. Údaje sú platné k 16. máju 2019.

[iii] Aplikácia je nástupcom PlayMemories Mobile. Užívatelia existujúcej aplikácie PlayMemories Mobile ju môžu využívať prostredníctvom aktualizácie PlayMemories Mobile.

[iv] 8-bitový softvér s 2-bitovým softvérovým vyhladzovaním.

[v] Pri maximálnej prenosovej rýchlosti 990 kb/s.

[vi] Načasovanie a dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti na trhu či dopravcovi.

[vii] Podľa výskumu spoločnosti Sony Corporation, merané v súlade so smernicami JEITA na trhu s ozajstne bezdrôtovými slúchadlami s technológiou pre potlačenie okolitého hluku. Údaje platné k 1. júnu 2019.

Viac o telefóne Sony Xperia 5

Sony Xperia 5 oficiálne: Xperia 1 v kompaktnom prevedení (doplnené)

Značky: