Nakúpte okamžité IT darčeky hoc aj hneď teraz

1

Spomenuli ste si len pár hodín pred štedrou večerou, že ste na niekoho s darčekom zabudli? Alebo nejaký darček zle vyšiel a potrebujete okamžite nejaký náhradný? Dá sa to zvládnuť hneď teraz za pár minút.

Nepanikárite. Nič nie je stratené. Zvládnete nakúpiť darčeky aj teraz a vôbec nevadí, že obchody sú zatvorené, pošta už nedoručuje a štedrovečerný stôl už je takmer prestretý.  A nebojte sa. Nebudú to žiadne darčeky typu vyhrabané mydlo z pod postele a oprášená knižka z police.

Nakúpiť môžete hneď teraz veľmi pekné IT aj ne-IT darčeky, ktoré potešia takmer každého, pričom ich budete mať okamžite „v ruke“. Stačí len vybrať ten pravý. Nech sa páči, tu sú nápady priamo pre vás, obohatené o priame odkazy a takisto nachystané darčekové certifikáty.

Poukážka na STEAM

Potrebujete niečo pre hráčov? Prečo kupovať hru, ktorá sa nebude páčiť? Nechajte si dotyčného rovno vybrať. Všetko zariadi poukážka na nákup v najväčšej hernej platforme na svete, ktorou je Steam. Dotyčný si z 15 000 zástupu hier určite vyberie tú, po ktorej najviac túži.

Stačí kliknúť na tento odkaz a môžete kupovať digitálne darčekové poukážky v hodnote 5, 10, 25, 50 alebo 100 eur. Čo k tomu potrebujete? Účet na platforme Steam (pokojne si ho môžete hneď vytvoriť) a osobu ktorej chcete poukážku darovať si pridať medzi svojich priateľov. Následne už stačí vybrať požadovanú sumu poukážky a zaplatiť platobnou kartou on-line.

No a čo pod stromček? No predsa pekne zabalenú vytlačenú poukážku:

  

(kliknite na obrázok pre zobrazenie plného rozlíšenia)

Darujte BITCOINY

Bitcoinu je v poslednej dobe ťažké ujsť, pretože správy o jeho stúpajúcej cene sa valia odvšadiaľ a každú chvíľu sa prelamuje ďalší rekord. Páčilo by sa niekomu z vašich blízkych, keby nejaké tie kryptografické peniažky bez riskovania vlastných peňazí vlastnil a mohol sa tešiť z narastania hodnoty?

Mnoho ľudí si myslí, že kúpenie bitcoinu si už dnes nemôžu dovoliť, pretože jeden stojí už niekoľko tisíc dolárov a čas na nákup tak už dávno premeškali. To je pravdaže hlúposť. Je irelevantné, koľko bitcoin stojí. Vždy si môžete kúpiť jeho zlomok v podobe mikrobitcoinov. Je to rovnaké, ako keď máte namiesto celých eur len centy.

Chcete nakúpiť kryptomenu za 5 eur? Alebo 10 či 20 eur? Žiadny problém. Je to len vás. Je to ako zmenáreň. Koľko peňazí zmenárnikovi dáte, toľko relevantnej sumy pri konkrétnom zmennom kurze a poplatkoch dostanete späť.

Čo k tomu potrebujete? Sú dve základné cesty ako to spraviť. Môžete založiť novú elektronickú bitcoinovú peňaženku, čo je podobné, ako zriadiť si účet v banke (rozdiel je v tom, že takéto peňaženka je u vás na počítači a sami zodpovedáte za jej bezpečnosť, podobne ako v prípade tej fyzickej vo vašom vrecku) a nechať na ňu previesť nejakú sumu v bitcoinoch. Prečítať o peňaženkách si môžete napríklad tu, kde nájdete aj odkazy na ich bezplatné stiahnutie.

Na účet tejto peňaženky môžete následne poslať zakúpené bitcoiny, podobne ako si nechávate peniaze poslať na svoj bankový účet. Peňaženku potom dotyčnému darujete.

Bitcoiny môžete zakúpiť na jednej z búrz, ako napríklad európskej burze Bitstamp (pre viac informácii kliknite sem). Nákup je možné pomocou klasickej platobnej karty alebo európskej platby SEPA v rámci bankového prevodu.

(klikni na obrázok pre stiahnutie plnej veľkosti)

A čo pod stromček? No predsa peňaženku s peniazmi, napálenú napríklad na optickom médiu, ku ktorej priložíte darčekový poukaz. Na ňu napíšete adresu novej peňaženky a sumu v mikrobitcoinoch, ktorú ste na ňu vložili. V prípade výmeny 10 eur ide v súčasnosti o 709,5958 mikrobitcoinov (bits/μBTC)

Druhou cestou je vytvorenie papierovej peňaženky. V jej prípade je podobne ako u bankovky celá hodnota len na papieri, ktorý vytlačíte. Neodovzdávate teda program a darčekový certifikát, ale len tento papierik, ktorý majiteľ môže kedykoľvek v budúcnosti pretransformovať do elektronickej formy a operovať s danou sumou.

Služby na automatické vytvorenie takejto bankovky nájdete napríklad na Bitcoinpaperwallet.com. Papierovú peňaženku s QR kódom skrátka vygenerujete a následne na jej číslo „účtu“ necháte poslať zakúpené bitcoiny, tak ako v prípade tej elektronickej.

Darujte predplatné nášho časopisu TOUCHIT

No a aký darček je najkrajší? No pravdaže predplatné nášho časopisu, ktoré bude šťastnému obdarenému chodiť celý rok do fyzickej alebo elektronickej schránky.

Ročné predplatné časopisu TOUCHIT, obsahujúce 10 tlačených vydaní (+ elektronické) a takisto nami pripravované štyri vydania časopisu TOP APLIKÁCIE, môžete zakúpiť za 16,50 eur.

Pokiaľ by ste chceli dotyčného obdarovať len elektronickou verziou pre smartfóny a tablety (aplikácia pre Google Play a Apple App Store), môžete tak urobiť za 12,50 eura.

(klikni na obrázok pre stiahnutie plnej veľkosti)

Stačí navštíviť sekciu e-shopu na našom webe a vykonať nákup. Pod stromček môžete dotyčnému nadeliť pekný darčekový certifikát s jeho menom.

Darujte predplatné akéhokoľvek iného ČASOPISU

Pravdaže, ak je príjemca dotyčného darčeku z iného cesta ako vy, je možné darovať aj predplatné celkom iných časopisov. Zaujíma sa o históriu? Čo mu tak nechať do stránky doručovať časopis História, alebo 100+1 zaujímavostí?

Je dotyčný človek nadšenec do áut, do modelárstva, do rybárstva, do módy alebo zdravého životného štýlu? Na tejto stránke môžete vyberať z mnohých slovenských, českých, nemeckých či anglických magazínov.

Objednať doručovanie na ľubovoľnú adresu je možné na pár klikov, pričom darčekový certifikát je na stránke už pripravený. Stačí stiahnuť, vytlačiť a obdarovať.

Darujte CLOUDOVÉ úložisko

Čo tak niekoho obdarovať priestorom na cloudovom úložisku? Využije dotyčný človek 1 TB priestoru, ktorý bude prístupný zo všetkých jeho notebookov, smartfónov či akéhokoľvek iného vhodného zariadenia kdekoľvek na svete?

Vhodným kandidátom na darovanie je Dropbox, ktorý patrí k najpopulárnejším úložiskám tohto typu na svete. Nákup úložiska je možné poľahky vykonávať na cudziu osobu na tejto adrese.

Ročná licencia obsahujúca 1 TB priestoru, možnosť off-line priečinkov na smartfónoch a v prípade potreby (krádeže) aj vymazanie synchronizovaných súborov lokálneho úložiska. Všetko za 99 eur (na jeden rok).

(klikni na obrázok pre stiahnutie plnej veľkosti)

Stačí zadať meno príjemcu, jeho e-mailovú adresu a vytvoriť mu heslo (majiteľ si ho neskôr bude môcť zmeniť podľa želania). Tieto údaje stačí napísať na darčekovú kartičku a šup aj s ňou pod stromček.

Darujte antivírusový program

A čo tak darovať antivírusový softvér? Držte vašich blízkych v bezpečí. Prikloňte sa napríklad k celosvetovo známemu slovenskému produktu firmy Eset. K dispozícii je možný rýchly nákup (stiahnutie) antivírusu za 39,90 eura, alebo bezpečnostného balíku Internet Securtity (antivírus, firewall) za 49,90 eura.

Stačí produkt kúpiť a zaplatiť a následne už len licenčný kľúč platný na jeden rok napísať šťastnému novému majiteľovi na darčekový poukaz.

Produkt môžete stiahnuť vy a napáliť na optický disk a vložiť ho spolu s darčekovým poukazom do obálky, alebo skrátka necháte stiahnutie programu na majiteľa, ktoré je k dispozícii na stránke Esetu 365 dní do roka, 24 hodín denne.

(klikni na obrázok pre stiahnutie plnej veľkosti)

Stačí stiahnuť skúšobnú verziu programu na 30 dní a zadať do nej kúpený licenčný kľúč, čím sa produkt premení na plnohodnotnú verziu platiacu na rok.

Darujte zážitkový poukaz

A čo tak darovať niečo poriadne akčné? Čo tak jazdu na závodnom aute po závodnom okruhu? Plavbu na rafte, alebo jazdu lesom na aute Hummer?

A prečo by ste sa mali vôbec držať pri zemi. Darujte zoskok padákom, akrobatický let v lietadle alebo vrtuľníku. Mnohým sa môže zapáčiť čarovný let balónom ponad Vysoké Tatry. Niekto iný si zas môže užiť skúšobné pilotovanie lietadla s inštruktorom, alebo streľbu zo samopalu pri bojovom výcviku.

Treba darovať niečo menej adrenalínové pre pokojné duše? Tak čo tak urobiť radosť poukážkou na príjemnú masáž, víkendový romantický pobyt, či noc v sídle grófa Huňadyho? Darovať je takisto možné rôzne kurzy, ako napríklad kurz hrnčiarstva, lezenia, potápania, líčenia, varenia a podobne.

Všetko zvládnete hneď teraz. Použiť môžete napríklad stránku www.enjoyzazitky.sk, kde príslušnú službu ihneď objednáte a zaplatíte bez čakania. Následne si už nechajte do e-mailu doručiť darčekovú poukážku, ktorú si doma vytlačíte a ihneď darujete.

Tak, konečne máte čas si vydýchnuť. Darčeky sa nájdu už naozaj pre každého.

Značky:

O autorovi

Profesionálnej žurnalistike sa venujem od roku 2006. Zameriavam sa najmä na prehľadové a analytické články z prostredia hardvéru, výrobných procesov polovodičov, umelej inteligencie a ďalších technológií. Mojou doménou je takisto servis hardvéru aj softvéru.

Jeden komentár

  1. Prepacte ale eset nikdy nikomu. Ved platia libtardov od ps spolu kiskove žalude a caputovu

    Eset aj penta spolu.
    Ak kupit niekomi antivirus tak jednoznacne iba Kaspersky. Ziadny iny.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>