Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Je to už takmer isté. Lexus pracuje na omnoho výkonnejšej a extrémnejšej verzii modelu LC. Potvrdzujú to nedávne reakcie predstaviteľov japonskej značky. Že by už nové auto, považované za nástupcu kultového LFA, bolo naozaj veľmi blízke debutu?

Blížiace sa predstavenie Lexusu LC F verejnosti očakáva americký portál  CarBuzz. Počas prezentácie  nového Lexusu RC F Track Edition v kalifornskom Palm Springs bol  krátko zobrazený snímok zamaskovaného  modelu LC. Auto pripomínalo prototyp, zachytený minulý rok na cestných testoch. I keď snímok rýchlo zmizol, odborníci sa domnievajú, že odkaz Lexusu je jasný –  „rozvíjame peknú vec, ale ešte vám o nej nemôžeme povedať”.  Navyše,  Moe Durand – senior manažér z Lexus International Strategic Communications – na otázku o existencii modelu LC F stručne odpovedal: ,,V tomto roku nás čaká čosi veľké spojené s  Lexusom LC.” Durand mohol mať na mysli premiéru LC vo verzii  Convertible, ale podľa názoru CarBuzz predstavitelia japonskej značky iba potvrdzujú, že Lexus LC F už onedlho vyštartuje na cesty.

Očakávaná premiéra

Prvé chýry  o Lexuse LC F sa vynorili krátko po premiére modelu LC. Diskusia sa rozvírila začiatkom roku 2017, keď japonská značka podala na patentový úrad Európskej únie žiadosť o registráciu ochrannej značky LC F. A fotografie čiastočne zamaskovaného Lexusu LC na cestných testoch, ktoré sa objavili v médiách o rok neskôr, len podnietili fantáziu analytikov a fanúšikov športových áut.  Mnohé nasvedčuje tomu, že ich zvedavosť bude už onedlho uspokojená.  Americkí novinári naznačujú, že nové auto uvidíme už v novembri na autosalóne  Los Angeles Auto Show 2019.

Zosadí z trónu LFA?

Spoločnosť Lexus zatiaľ neprezradila žiadne detaily o modeli LC F, ale auto bude určite omnoho výkonnejšie ako ,,obyčajný” LC 500 so 477 konskými silami. Nepodložené informácie tvrdia, že auto bude poháňať štvorlitrový motor V8 twin-turbo, ktorého výkon prekročí  600 k. To by znamenalo, že model sa stane najvýkonnejším cestným vozidlom v  histórii Lexusu a zosadí z trónu kultové  LFA, dokonca aj v jeho najextrémnejšej verzii Nürburgring Package s 570 k.  Model LC F bude mať s určitosťou zníženú hmotnosť a veľa prvkov z kompozitov spevnených uhlíkovými vláknami, ktoré boli vo veľkej miere použité aj pri Lexuse LFA. To sľubuje skvelý zážitok z jazdy. Paparazzi zábery odhalili aj zmenený predný nárazník a veľké otvory na prívod vzduchu, široké blatníky,  väčšie kolesá a  štyri okrúhle koncovky výfuku, charakteristické pre sériu F.

Istá budúcnosť série F

Premiéra modelu RC F vo verzii Track Edition a čoraz viac únikov informácií týkajúcich sa Lexusu LC F, ako aj chýry o novom IS F potvrdzujú, že japonskej značke záleží na ďalšom rozvoji športových modelov. Lexus zvažuje aj zavedenie extrémnych hybridných vozidiel do série F.  Povzbudzuje ich k tomu využitie hybridných systémov v pretekárskej Toyote TS050, ktorá vyhrala posledné preteky 24h Le Mans.

Značky: