Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Jedinečná nová funkcia prináša šikovné riešenie pre najnovší skladací smartfón Huawei

Petal Maps, populárna aplikácia pre mapy a navigáciu od Huawei, získala novú funkciu, určenú pre skladací smartfón Huawei P50 Pocket. Po novom sa Petal Maps zobrazuje aj na vonkajšom okrúhlom displeji skladacieho smartfónu. Poskytuje teda dôležité údaje aj vtedy, keď je telefón zložený.

Zohrané “prepínanie” medzi vnútorným a vonkajším displejom poskytuje zvyšuje úroveň pohodlia bez ohľadu na to, ako zariadenie používate. Jednoduchý prístup k navigačným funkciám cez vonkajší displej vylepšuje aj dizajnovú stránku aplikácie.

„Petal Maps predstavuje pre Huawei výnimočný úspech. Schopnosť aplikácie poskytovať navigáciu offline aj online, rovnako ako jej nové rozhranie, priťahujú nových používateľov každý deň,“ uviedol Dr. Jaime Gonzalo, viceprezident Huawei Mobile Services.

„Technológia by sa mala prispôsobiť používateľovi, a nie naopak. To je dôvod, prečo pre každého, kto si kúpi P50 Pocket, je pridanie Petal Maps do zoznamu aplikácií podporovaných vonkajším displejom, obrovským bonusom. Navigačné údaje zobrazuje aj vtedy, keď je P50 Pocket zatvorený, a to bez akéhokoľvek kompromisu vo výkone. Vďaka tomu sú každodenné činnosti, ako jazda autom alebo dochádzanie do práce, jednoduchšie a bezpečnejšie.“

Petal Maps má od svojho uvedenia na trh v roku 2020 na svojom konte 14,5 milióna hodín navigačných služieb. Viac ako 35,2 milióna používateľov v 166 krajinách využíva pokročilé funkcie Petal Maps – napríklad navádzanie do jazdných pruhov či inteligentné odporúčania trasy. Široká škála vzájomne prepojených služieb bude uvedená neskôr v priebehu tohto roka.

Okrem aplikácie Petal Maps vonkajšia obrazovka zobrazuje aj upozornenia na správy, poskytuje ovládanie prehrávania hudby, funguje ako zrkadlo pre selfie kameru a tiež umožňuje zobraziť predpoveď počasia. Spoločnosť Huawei tiež poskytuje podporu vývojárom aplikácií s cieľom priniesť na vonkajšiu obrazovku P50 Pocket aplikácie tretích strán. Už čoskoro pribudnú do zoznamu aplikácie ako RainViewer, StepsApp alebo Easy Currency Converter.

Aplikácia Petal Maps je predinštalovaná na zariadeniach Huawei, ale je dostupná aj prostredníctvom AppGallery, či ďalších obchodov s aplikáciami.

Značky: