Herný čas získavate za sledovanie reklamy. Prípadne si môžete službu predplatiť.

NVIDIA s veľkou pompéznosťou oznámila, že jej služba GeForce NOW bude dostupná pre počítače so systémom Windows a macOS. Zatiaľ iba v USA a až od marca, avšak je to začiatok.

Sklamanie však prišlo po oznámení cenovej politiky. Na rozdiel od služby GeForce NOW pre zariadenia SHIELD, služba pre PC a Mac nebude dostupná vo forme mesačného predplatného, ale používatelia budú platiť za počet predplatených hodín. Za 25 dolárov získate 10, resp. 20 hodín, v závislosti od kvality prenajatého hardvéru. Cena je pomerne vysoká, avšak NVIDIA argumentuje tým, že táto služba je určená sviatočným hráčom, ktorí si za rok zahrajú 1-3 hry a kvôli tomu si nechcú kupovať herný počítač.

Stánok spoločnosti na výstave CES 2017

LiquidSky s rovnakým konceptom ako GeForce NOW

Na výstave CES sa však prezentuje aj ďalšia služba cloudového hrania. LiquidSky je priama konkurencia pre GeForce NOW, nakoľko funguje na rovnakom princípe. Môžete si prenajať výkonný herný počítač a prihlásiť sa do svojich účtov v rámci služieb ako STEAM, Origin, Uplay atď. a hrať svoje hry.

LiquidSky ponúka výkonný hardvér s procesormi s 12 virtuálnymi jadrami, 8 GB videopamäte a 32 GB operačnej pamäte. Službu môžete využívať na platformách Windows, macOS, Linux a Android, pričom vďaka cloudu pokračujete v hraní tam, kde ste predtým skončili – bez ohľadu na zariadenie.

Aj zadarmo

Hlavnou výhodou služby LiquidSky je však jej cena. Službu môžete využívať aj zadarmo – 6 minút sledovania reklamy vám zaručí hranie počas 1 hodiny, pričom môžete za deň takýmto spôsobom získať maximálne 3 hodiny. Alternatívne si môžete službu predplatiť za mesačný poplatok vo výške 5 dolárov (100 GB úložisko) alebo 10 dolárov (1 TB úložisko).

LiquidSky ponúka 3 formy predplatného, s reklamami je aj zadarmo

Je dostupná v Európe

Služba je dostupná aj v Európe, najbližšie dátové centrum pre Slovensko má v nemeckom Frankfurte. Nakoľko sa však nachádza v štádiu betatestovania, zatiaľ sme nemali možnosť ju otestovať a porovnať s priamou konkurenciou.

Pokiaľ vás však láka predstava cloudového hrania a nechcete čakať na európsku dostupnosť služby GeForce NOW, LiquidSky určite stojí za vyskúšanie. Službu po sprístupnení prístupu do betaverzie otestujeme a dojmy zhrnieme v článku.

Služba je dostupná aj v Európe, odporúčame zvoliť server v Nemecku

Prečítajte si aj:

CES: NVIDIA – na hranie náročných hier už nepotrebujete drahý a výkonný PC, zahráte si aj na MAC-u, privítajte GeForce NOW

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit