Žiadne extra dizajnové záležitosti, ani netradičné vyhotovenie. Jednoducho kváder. Aj takto vidia inžinieri v JBL Audio prenosný reproduktor. My sme sa pozreli na to, čo ponúka a akú má reprodukciu hudby.

Image - Go_Pink_Angled_Left

JBL Go vystupuje z radu hneď v niekoľkých smeroch. Prvým je už spomenutý dizajn. Tak prozaický dizajn sa vidí len málokde, no chválime výrobcu. Nepotrebujeme iné nedostatky doháňať vzhľadom, ako to býva inde. Malý poslúži zároveň aj ako handsfree a je dostupný v celkovo ôsmich farbách. Tradičná sivá a čierna je potom doplnená o odvážne no treba povedať, že veľmi dobre vyzerajúce živé farby.

Podporuje pripojenie cez Bluetooth 4.1 ako aj cez audio kábel. Ten ale na rozdiel od microUSB nabíjacieho kábla, nie je súčasťou balenia. Vstavaný akumulátor s kapacitou 600 mAh umožní 5 –hodinové prehrávanie. Pod konektormi je mikrofón, takže reproduktor využijete aj na telefonovanie. Pri prehrávaní hudby z mobilu sa hudba pozastaví a vy môžete pokojne vybaviť hovor.

Špecialitou je ale zvuk. Pri porovnaní s inými reproduktormi tohto typu a veľkosti má zatiaľ najlepší hudobný prejav aký sme počuli. Keď k tomu pripočítame cenu, je to jasný víťaz v porovnaní s konkurenciu. Zvuku pomáha 40 mm menič s výkonom 3W. Jeho frekvenčný rozsah je 180 ÷ 20 000 Hz. V nižších pásmach je teda posunutý na viac ako dvojnásobok, než býva zvykom. Treba však reproduktor počuť. Zvládne prehrávať aj nízke tóny, hoci je cítiť, že viac sa do popredia tlačia stredy. Naše skúsenosti z reprodukcie sú pozitívne, a reproduktor najviac prekreslí zvuk pri strednej hlasitosti. Aj cez mierne výhrady je to vynikajúci reproduktor za neočakávanú cenu. Náš cenový tip bol na prvý pokus dvojnásobný, než je jeho oficiálne stanované cena.

Cena: 29,99 EUR

Zapožičal: DSI Slovakia

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.