Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon dnes rozširuje svoj rad ľahkých superteleobjektívov radu S o plnoformátový objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S. Tento ostrý 600 mm objektív vyvinutý na snímanie z ruky poskytuje bezprecedentnú kvalitu obrazu. Od voľne žijúcich zvierat až po vtáky, motoristické športy, lietadlá a ďalšie objekty, dokážu fotografi zachytiť rýchlosť, silu a pôvab vzdialených objektov v úžasných detailoch.

S hmotnosťou približne 1 470 g (so statívovou objímkou) je NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S najľahším 600 mm objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou vo svojej triede. Vďaka ťažisku bližšie k telu fotoaparátu je výnimočne dobre vyvážený a umožňuje mimoriadne pohodlné snímanie z ruky: fotografi sa môžu s objektívom pohybovať s plynulosťou, ktorá je pri dlhej 600 mm ohniskovej vzdialenosti nezvyčajná, a to aj pri sledovaní pohybujúceho sa objektu alebo komponovaní záberu nad hlavou.

Či už vytvárate statické snímky alebo natáčate videosekvencie, vysokovýkonná optika Nikon prináša pôsobivý obraz s maximálnou ostrosťou a príjemným bokehom, ktoré dokážu vytvoriť iba objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou radu S. Dokonca aj pri snímaní s priamym pohľadom na západ slnka sú snímky dokonale ostré a kontrastné pri akejkoľvek clone. V situáciách so slabým svetlom, napríklad za súmraku, za úsvitu alebo v hustom lese, môžu fotografi pracovať so stabilizáciou obrazu s účinnosťou až 6,0 EV a získať stabilné zábery bez rozmazania.1 A tí, ktorí fotografujú voľne žijúcu zver a vtáky, ocenia tiché a presné automatické zaostrovanie, ktoré sleduje objekty a zaostruje na ne v takmer úplnej tichosti.

Rozsiahle utesnenie zaisťuje, že tento ľahký 600 mm objektív je maximálne pripravený na drsné prostredie a neisté počasie.2 Tí, ktorí požadujú ešte väčší dosah, môžu objektív NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S  navyše skombinovať s telekonvertorom radu Z bez zníženia rozlíšenia.

Dirk Jasper, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Náš nový 600 mm objektív radu S so svetelnosťou f/6,3 vám umožňuje dosiahnuť neuveriteľné zábery pri fotografovaní z ruky! Ponúka bohaté farby, ostré textúry a umožňuje vytvoriť hladký bokeh. Pri pohľade na objektívy 400 mm f/4,5 a 800 mm f/6,3 radu S je vzrušujúce vidieť, ako Nikon rozširuje možnosti pre fotografov hľadajúcich flexibilitu, ktorú im môže poskytnúť ľahký a vysokovýkonný superteleobjektív.”

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S

Najľahší 600 mm objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou vo svojej triede: tento superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou váži cca 1 470 g (so statívovou objímkou) a má ťažisko bližšie k telu fotoaparátu na dosiahnutie optimálneho vyváženia.

Vysokovýkonná optika radu S: sklá SR a ED majú pod kontrolou aberáciu a farebné vady. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat minimalizuje reflexy a závoj na dosiahnutie vynikajúcej čistoty obrazu.

Presné automatické zaostrovanie: od leteckých trikov až po letiace vtáky či letmý okamih očného kontaktu. Tento superteleobjektív bude sledovať objekty a zaostrovať na ne takmer v úplnej tichosti.

Stabilizácia obrazu s účinnosťou až 6 EV: optická stabilizácia obrazu vstavaná v objektíve poskytuje stabilizáciu s účinnosťou 5,5 EV, resp. 6,0 EV  s fotoaparátmi Nikon Z, ktoré podporujú funkciu Synchro VR.1  

Rozsiahle utesnenie: gumené tesnenie na bajonete objektívu a všetkých pohyblivých častiach chráni objektív pred prachom, nečistotami a vlhkosťou. Fluórová vrstva od spoločnosti Nikon uľahčuje čistenie predného prvku objektívu.2

Intuitívne ovládanie na dosah prstov: tlačidlám L-Fn a nehlučnému ovládaciemu prstencu môžete priradiť rôzne funkcie. Tlačidlo nastavenia pamäte umožňuje okamžite vyvolať uloženú pozíciu zaostrenia.

Ostrý dokonca aj s telekonvertorom: všetky výhody výkonného automatického zaostrovania a stabilizácie obrazu tohto objektívu sú k dispozícii aj pri používaní telekonvertorov Z. Dosah je možné zvýšiť 2-násobne (až na 1 200 mm) alebo 1,4-násobne (až na 840 mm).

POZNÁMKY:

1 Na základe noriem asociácie CIPA: keď je objektív nasadený na fotoaparáte Nikon Z podporujúcom funkciu Synchro VR, možno v režime NORMAL dosiahnuť korekciu až o 6,0 EV. Keď je objektív nasadený na mirrorless fotoaparáte vybavenom obrazovým snímačom zodpovedajúcim formátu 35 mm, možno dosiahnuť korekciu až o 5,5 EV.

2 Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

Značky: