Platí to minimálne pre značku Nothing.

Nothing začiatkom marca predstavilo prvý telefón v štýle Nothing Phone (2), ktorý je stále dizajnovo veľmi atraktívny, ale nezaťaží vašu peňaženku. Cena modelu Nothing Phone (2a) s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom je mimoriadne priaznivých 329 eur. Spoločnosť Nothing si od svojho vzniku zakladá na netradičnom priehľadnom dizajne, ktorý je pri smartfónoch čiernej a bielej farby veľmi vkusne doplnený o svetelné rozhranie Glyph.

Aj preto je pomerne zaujímavé, že spoločnosť sa odhodlala vydať špeciálnu verziu svojho najlacnejšieho smartfónu s viacerými farebnými akcentami, ktoré síce už boli použité pri niekoľkých jej produktoch, avšak tie sa nikdy nestretli pokope v jednom zariadení. 

Nothing Phone (2a) v čiernej farbe

Špeciálna verzia Nothing Phone (2a) ponúka síce najviac farieb, ktoré zahŕňajú červenú, žltú a modrú, ale nosným dizajnovým prvkom aj naďalej zostáva priehľadný dizajn, ktorý je pre Nothing kľúčový. Zástupca spoločnosti zároveň uviedol, že špeciálne edícia Phone (2a) preskúma paletu základných farieb spoločnosti. S najväčšou pravdepodobnosťou tým spoločnosť Nothing bude sledovať aj správanie a spätnú väzbu od zákazníkov, čo v budúcnosti môže mať vplyv na ďalší dizajn a farby produktov v neustále sa rozrastajúcom portfóliu značky. 

Nothing Phone (2a) Special edition

Na druhej strane je potrebné uznať, že farebná kombinácia špeciálnej edície Nothing Phone (2a) toto zariadenie posúva takmer na úroveň umeleckého diela. Vo výbave telefónu nájdete 6,7 palcový AMOLED displej s rozlíšením 1080 × 2412 pixelov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, čipovú sadu Dimensity 7200 Pro, 50 Mpx hlavný fotoaparát s OIS, 50 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, 32 Mpx selfie fotoaparát a 5 000 mAh batériu s podporou 45 W káblového nabíjania. Nechýba Android 14.

Nothing Phone (2a) SE je k dispozícii v obmedzenom množstve na oficiálnej webovej stránke Nothing s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom za cenu 399 eur + náklady na poštovné. 

Zdroj: Nothing

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.