Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. dnes predstavila novú sférickú kameru Gear 360 (2017) s rozlíšením až 4K a 360° záznamom, ktorá disponuje vylepšeným dizajnom pre ľahšie používanie. Kamera Gear 360 je ľahká a kompaktná, má lepšie funkcie pre zachytenie obsahu vo vysokej kvalite a ponúka rozšírený ekosystém virtuálnej reality spoločnosti Samsung. Na Slovensku bude v predaji od 28. apríla 2017 za odporúčanú maloobchodnú cenu 259 €.

„Spotrebitelia stále viac zdieľajú svoje zážitky prostredníctvom videí, preto chceme prichádzať s dostupnými a inovatívnymi produktmi, s ktorými bude jednoduchšie vytvárať, zdieľať a streamovať digitálny obsah,“ uviedla Lee Young Hee, výkonná viceprezidentka oddelenia globálneho marketingu a nositeľných zariadení z divízie mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Vylepšená sférická kamera Gear 360 bude naďalej rozširovať obzory toho, čo môžu spotrebitelia zažiť a zdieľať.“

Lepšie funkcie pre vysoko kvalitný 360° záznam

Gear 360 prvýkrát v histórii umožňuje nahrávať video v rozlíšení 4K a vytvárať tak realistický digitálny obsah, ktorý vás úplne pohltí. Sférická kamera Gear 360 je vybavená dvomi 8,4Mpx snímačmi obrazu a objektívmi Bright Lens so svetelnosťou F2,2.

Gear 360 v sebe spája špičkové technológie a služby, ktoré umožňujú bez problémov zdieľať, prezerať a upravovať obsah. Používatelia si môžu pri vytváraní fotografií alebo videa s 360° záznamom vyberať z rôznych režimov prehliadania, nástrojov pre úpravu, fotoefektov a filtrov, aby si obsah prispôsobili podľa svojich požiadaviek a vkusu. Videá s 360° záznamom je možné jednoducho konvertovať do štandardných formátov a obsah tak bez problémov zdieľať. 

Živé vysielanie na sociálnych sieťach

Gear 360 umožňuje zdieľanie obsahu v reálnom čase. Po synchronizácii kamery Gear 360 s kompatibilným smartfónom alebo počítačom môžu užívatelia zdieľať tie najlepšie zážitky prostredníctvom vysoko kvalitného živého prenosu alebo priamym odoslaním na platformy ako Facebook, YouTube alebo Samsung VR.

Rozšírená kompatibilita pre viac 360° zážitkov

Gear 360 je kompatibilná s celým radom príslušenstva od nezávislých dodávateľov. Najnovšia verzia kamery Gear 360 je kompatibilná s vlajkovými zariadeniami spoločnosti Samsung vrátane novo uvedených prístrojov Galaxy S8 a Galaxy S8+, ďalej s Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy Note5, Galaxy S6 edge+, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy A5 (2017) a Galaxy A7 (2017). Gear 360 ponúka tiež väčšiu kompatibilitu so zariadeniami iOS, vrátane iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus a iPhone SE, ako aj s počítačmi s operačnými systémami Windows alebo MacOS.

Značky: