Nová móda? Oblečenie a topánky z 3D tlačiarne

0

Gruppo Meccaniche Luciani predstavil novú módnu kolekciu. Pozostáva z oblečenia, obuvi a doplnkov, ktoré sú vyrobené pomocou 3D tlače.

Ako bude vyzerať móda blízkej budúcnosti? Talianska spoločnosť Gruppo Meccaniche Luciani predpokladá, že hitom budú odevy z plastu a iných materiálov, ktoré sa využívajú v 3D tlači. Hlavnou výhodou takýchto šiat a topánok je to, že výrobca môže vytvoriť skutočne komplexné a prepracované dizajny. Takýto proces taktiež minimalizuje čas medzi vytvorením prototypu a spustením masovej produkcie.

oblecenie_3D_1_nowat

Gruppo Meccaniche Luciani vytvoril svoju kolekciu pomocou 3D tlačiarne Stratasys Objet500 Connex3. Tá umožnila navrhnúť oblečenie a obuv, ktoré sú vysoko detailné a zároveň dostatočne jemné (z hľadiska materiálu) na bežné nosenie.

oblecenie_3D_2_nowat

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>