Nová produktová rada WD Pro zjednodušuje prácu všetkým profesionálom a kreatívcom

0

Western Digital Corporation (“Western Digital”), spoločnosť s vedúcim postavením na trhu ukladacích technológií a riešení pre zálohovanie, dnes uviedla dve novinky z novej produktovej rady WD Pro Series. Mobilné bezdrôtové úložisko My Passport Wireless Pro Wi-Fi a sieťové úložisko My Cloud Pro.

Oba produkty sú navrhnuté a určené predovšetkým pre profesionálnym používateľov z kreatívneho prostredia. Zjednodušujú bezproblémový prenos digitálneho obsahu medzi rôznymi zariadeniami a súčasne zachovávajú spoľahlivosť a výkon produktov WD bez ohľadu na to, či používatelia momentálne pracujú vo fotoštúdiu, mimo neho, alebo doma editujú zhotovené fotografie a videozáznamy. Oba produkty využívajú aplikáciu My Cloud mobile app. Nová verzia tejto aplikácie bude uvedená súčasne s obomi produktami a bude kompatibilná s aplikáciami Adobe Creative Cloud.  Navyše, ako My Passport Wireless Pro tak My Cloud Pro sú kompatibilné s aplikáciou Plex Media Server a spoločne s operačným systémom My Cloud OS 3 umožňujú ľahké editovanie, streamovanie a zdieľanie digitálneho obsahu.

„Mobilita, spoľahlivosť, kapacita, rýchlosť a interoperabilita sú kľúčovými parametrami pre kreatívnych profesionálov. Spoliehajú na kvalitu a výkon technológií, ktoré používajú pre ukladanie svojej celoživotnej práce,“ hovorí Sven Rathjen, viceprezident WD pre marketing digitálnych úložísk a dodáva:  „Radu WD Pro sme vytvorili ako komplexné riešenie s bohatou výbavou pre ukladanie dát. Produkty sú navrhnuté tak, aby sa ľahko stali súčasťou pracovného procesu bez ohľadu na to, kde práve používatelia fotografujú či filmujú. S produktmi rady WD Pro je ukladanie, prenos, zálohovanie, spracovávanie a dokonca i možnosť streamovania dát na ďalšie zariadenie kedykoľvek a kdekoľvek k dispozícii.“

My Passport Wireless Pro

Mobilné úložisko dát My Passport Wireless Pro poskytuje kreatívnym profesionálom a multimediálnym nadšencom možnosť nechať notebook doma i v prípade, kedy robia fotografické alebo videozáznamy mimo ateliér a fotoštúdio. Mobilné úložisko využíva priame Wi-Fi pripojenie a používatelia môžu automaticky zálohovať dáta z kompatibilných fotoaparátov, tak isto ako ukladať, editovať a prenášať digitálny obsah bezproblémovo až z ôsmich ďalších pripojených zariadení. Radené pripojenia umožňujú rýchlejší prenos dát a obsahujú i vstavanú čítačku SD kariet a port USB 2.0

Mobilný bezdrôtový disk My Passport Wireless Pro je dostupný v kapacitách až 3 TB a vstavaná batéria udrží zariadenie v prevádzke po dobu až 10 hodín*. Disk môže slúžiť i pre dobíjanie ostatných mobilných zariadení ako napríklad smartfónov, fotoaparátov alebo videokamier.

My Passport Wireless Pro je plne kompatibilný s aplikáciami Adobe’s Creative Cloud, a umožňuje tak spracovávať zhotovené fotografie a videozáznamy i mimo ateliér. Aplikácia Plex Media Server potom umožňuje streamovať dáta a prehrávať až štyri súbory naraz a to všetko na cestách, mimo kanceláriu či fotoštúdio.

My Cloud Pro Series sieťové úložisko

Ako náhle sú fotografie alebo videozáznamy zhotovené, nastáva čas ich spracovania a editovania. Sieťové úložisko My Cloud Pro túto časť práce bezproblémovo prevezme. Je dostupné v kapacite až 32 TB a je optimalizované pre import dát z kompatibilných fotoaparátov, z čítačiek kariet a ďalších zariadení s rozhraním USB, a to všetko len stlačením zálohovacieho tlačidla. Jednoducho pripojte fotoaparát a kompatibilné USB zariadenie, stlačte tlačidlo a všetky nové súbory sa automaticky importujú a uložia.

Toto rýchle úložisko s vysokou ukladacou kapacitou ponúka taktiež hardvérový videoprocesor a poskytuje profesionálom toľko potrebnú kapacitu. Vysoký výkon pri transkódování zabezpečuje, že My Cloud Pro môže nahrať, editovať, ukladať a streamovať digitálny obsah v obľúbených formátoch vrátane 4K. Ucelená ponuka možností, ktoré toto sieťové úložisko poskytuje, zahŕňa kompatibilitu s aplikáciou Plex Media Server pre ukladanie a optimalizáciu multimediálnej knižnice pri využití aplikácie My Cloud a webového rozhrania MyCloud.com pre vzdialený prístup. Zariadenie je určené predovšetkým pre profesionálnych používateľov, zachovalo si však ľahké nastavenie a používanie.

Cena a dostupnosť

Zariadenie My Passport Wireless Pro Wi-Fi je dostupné v internetovom obchode  wdstore.com a prostredníctvom vybraných distribútorov a predajcov vrátene Amazon.com. Doporučená koncová cena je s ohľadom na kapacitu od 230 do 259 EUR.  Na produkt je poskytovaná obmedzená dvojročná záruka.

Sieťový disk My Cloud Pro Series je k dostupný tiež v internetovom obchode a prostredníctvom vybraných distribútorov a predajcov vrátane Amazon.com  Doporučená koncová cena v závislosti na kapacite je 450 EUR až 1 750 EUR. Na produkt je poskytovaná obmedzená dvojročná záruka v prípade produktu zakúpeného bez interných diskov. Trojročná záruka potom na produkty osadené pevnými diskami.

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár