Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Panasonic uviedol na slovenský trh bezdrôtové slúchadlá do uší RP-BTS55, tzv. špunty, určené na športové využitie. Slúchadlá využívajú patentovaný spôsob bezpečného uchytenia okolo uší 3D-Flex, nevadí im pot ani dážď a pre pôsobivú reprodukciu využívajú 9 mm reproduktory. Novinka má tiež vstavanú LED signalizáciu a bez potreby vybratia telefónu dokáže spustiť digitálneho asistenta.

Nové bezdrôtové slúchadlá Panasonic RP-BTS35 urobia svojím neprehliadnuteľným prevedením radosť predovšetkým aktívnym športovcom. Dômyselný mechanizmus 3D-Flex kombinuje uchytenie pomocou mäkkých silikónových koncoviek vnútri ucha s pružnými a pohodlnými, napriek tomu však pevnými obrúčkami okolo uší. Tieto slúchadlá s plochým káblom medzi ľavou a pravou časťou sú navrhnuté tak, aby nespadli z uší ani pri intenzívnom behu či akomkoľvek inom športovom nasadení, počas ktorého sa nechávate motivovať k vyšším výkonom pôsobivo reprodukovanou hudbou. Štandard IPX5 označujúci odolnosť voči striekajúcej vode v praxi zaručuje, že sa nemusíte o slúchadlá báť ani vo chvíľach, keď vás pri behu zastihne prudký dážď.

Slúchadlá majú zabudovaný mikrofón, ktorý umožňuje handsfree telefonovanie a ovládač umiestnený na kábli za pravým uchom pre úpravu hlasitosti, presun medzi skladbami, zapnutie i ľahké párovanie s Bluetooth telefónom či hudobným prehrávačom.

Na jedno nabitie vydržia slúchadlá hrať až 6 hodín, čo bohato postačí aj amatérskym bežcom pri maratónskych pretekoch. Ak si ich zabudnete nabiť, stačí ich na 15 minút pripojiť do elektrickej siete pomocou najpoužívanejšieho Micro USB adaptéra, čo vystačí až na 70 minút počúvania hudby.

AAC, LED signalizácia, digitálny asistent a puzdro

Model RP-BTS55 ponúka aj podporu kodeku AAC pre vysoko kvalitný bezdrôtový prenos hudby. Modrú LED signalizáciu si môžete zapnúť kvôli posilneniu pasívnej bezpečnosti počas večerného behu alebo jednoducho preto, že chcete. Ďalším benefitom týchto slúchadiel je možnosť spustenia digitálneho asistenta (napr. Siri) dvojitým stlačením tlačidla, ktoré sa štandardne využíva na zapnutie slúchadiel. Telefóny, ktorých systém použitia asistenta umožňuje, možno potom ovládať hlasovými povelmi a využívať aj ďalšie pridružené funkcie. K slúchadlám Panasonic RP-BTS55 je pribalené aj praktické prepravné a ochranné puzdro.

Slúchadlá Panasonic RP-BTS55 sú v predaji  za 99 eur

V predaji je aj model BTS35 (bez LED svetla a podpory kodeku AAC) za 79 eur