Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločne s nedávnym uvedením vlajkových lodí Huawei P20 a Huawei P20 Pro predstavila spoločnosť Huawei aj najnovšiu verziu vlastného užívateľského prostredia Emotion UI 8.1. Rozhranie ponúka napríklad novú fotoaplikáciu, ktorá je založená na umelej inteligencii, vylepšenú fotogalériu alebo pohodlné a bezpečné odomykanie smartfónu pomocou tváre užívateľa.

 Aktuálna verzia EMUI 8.1, ktorá je nadstavbou Androidu 8.1, zaznamenala v porovnaní s predchádzajúcou verziou uvedenou na jeseň minulého roka v modeli Huawei Mate 10 Pro, niekoľko významných zmien. Modifikované užívateľské prostredie bolo adaptované na nový FullView formát displeja, vďaka čomu využíva každý jeho pixel. Užívateľ môže skryť navigačné tlačidlá a tým rozsah displeja ešte zväčšiť. Celkový dojem profituje z pomeru strán 18: 9.

Smartfón automaticky vyberie najlepšiu fotku

Fotoaparáty nových smartfónov Huawei P20 a P20 Pro využívajú funkciu umelej inteligencie AI Camera 2.0, vďaka ktorej vedia identifikovať 19 rôznych scén, pri ktorých automaticky nastavia optimálne parametre pre fotenie. Pokiaľ ide o fotogalériu, funkcia Image Classification 2.0 je permanentne aktívna aj bez pripojenia ku cloudu. Smartfónu umožňuje automaticky rozpoznať a roztriediť fotografie.

NPU čip (súčasť procesoru Kirin) rozpozná až sto kategórií fotiek a vylepšená je tiež funkcia rozpoznávania tváre pri skupinových fotografiách. V rámci úspory času, ktorý by užívateľ inak strávil hľadaním vhodného záberu (napríklad pre zdieľanie na sociálne siete), telefón automaticky navrhne ten najvhodnejší.

Efektné strihanie videa v rekordne krátkom čase

Pokročilá umelá inteligencia (AI) sa prejavuje v mnohých oblastiach nového rozhrania. Vzhľadom k tomu, že sa spoločnosť Huawei rozhodla využiť otvorenú platformu „Open AI Ecosystem”, majú tretie strany možnosť priamo rozvíjať hardvérovú platformu určenú pre umelú inteligenciu a strojové učenie.

Užívatelia Huawei P20 a Huawei P20 Pro v rámci nového EMUI 8.1 nájdu tiež vylepšenú aplikáciu Highlights 2.0, ktorá automaticky vytvorí krátky zostrih tých najzaujímavejších momentov z uplynulých okamihov. Behom chvíľky tak môže atraktívny zostrih zhotoviť dokonca aj užívateľ, ktorý nemá žiadne predchádzajúce skúsenosti s editovaním a tvorbou videa. Rad Huawei P20 okrem toho natívne podporuje jednu z najpopulárnejších platforiem pre vývojárov rozšírenej reality (AR) Google Arcore.

Rozpoznanie tváre je takmer nemožné oklamať

Ďalšou z užitočných funkcií je Huawei Face Unlock. Slúži na jednoduché, a hlavne bezpečné odomknutie smartfónu rozpoznaním tváre. Hoci ide o užívateľsky jednoduché zabezpečenie, využíva veľmi pokročilé technológie, ktoré zamedzujú prelomeniu ochrany využitím fotky používateľa. Odomknutie je taktiež nemožné aj v prípade, že je tvár užívateľa skenovaná počas spánku.

Rýchlejší a pohodlnejší je aj prechod na nový smartfón, a to vďaka vylepšeniu aplikácie pre zálohu a prenos dát Huawei Phone Clone. Aplikácia zvládne prechod ako z Androidu, tak aj iOS. Prenos dát je bezdrôtový (cez WiFi), rýchlejší a intuitívnejší ako kedykoľvek predtým.

Synchronizácia s ďalšou verziou Huawei Mobile Cloud zaistí kompletné zabezpečenie užívateľských dát v prípade straty, rozbitia alebo krádeže telefónu. Užívatelia všetkých zariadení radu P20 získavajú zadarmo 5 GB cloudového úložiska s možnosťou jednoduchého dokúpenia ďalšieho priestoru.