Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes uvádza tri nové kompaktné fotoaparáty, ktoré zjednodušia zachytenie akéhokoľvek okamihu – tenké a štýlové modely IXUS 185 a IXUS 190 a superzoom typu mini bridge PowerShot SX430 IS.

Najnovší členovia radu IXUS sú najtenšími zariadeniami tohto produktového radu a predstavujú ideálne zariadenia, ktoré môžu mať používatelia neustále pri sebe a ktoré ohromia skvelou obrazovou kvalitou. Obrovský 45-násobný zoom modelu PowerShot SX430 IS je ideálny pre rodiny túžiace po fotoaparáte, ktorý dovolí byť čo najbližšie všetkým ich výnimočným okamihom – tak, aby si ich mohli všetci kedykoľvek verne pripomenúť.

Vysoká kvalita a zoom vo vašom vrecku

Všetky nové fotoaparáty zvládnu zachytiť dôležitý okamih v pôsobivej
20-megapixelovej kvalite i nakrúcať filmy v rozlíšení HD 720p. Súčasťou uvádzaných noviniek je i výkonný optický zoom, v ktorom používatelia získavajú slobodu v podobe dostatočného priblíženia k detailu. Modely IXUS 185 (8-násobný optický zoom) a IXUS 190 (10-násobný optický zoom) umožňujú zatiahnúť objektív späť do tela fotoaparátu, vďaka čomu je ho možné jednoducho prepravovať napríklad vo vrecku či kabelke. Najnovšie prírastky v portfóliu značky Canon sa navyše môžu pochváliť i technológiou ZoomPlus, ktorá digitálne zdvojnásobuje rozsah zoomu a je teda ideálna i pri snímaní náročných záberov, a to pri zachovaní plného rozlíšenia. Záujemcovia o snímok zo skutočne veľkej vzdialenosti určite ocenia impozantný
45-násobný optický zoom fotoaparátu PowerShot SX430, ktorý fotografov prenesie do samého stredu diania. Navyše budú v spojení s technológiou ZoomPlus, zaisťujúcej 90-násobné priblíženie, objektom svojho záujmu ešte podstatne bližšie.

Nová funkcia radu IXUS s názvom Easy Auto vyberá automaticky najlepšie nastavenie fotoaparátu a vďaka zamknutiu tlačidiel znemožní náhodné zmeny. Výsledkom sú najlepšie možné snímky bez ohľadu na to, či ide o záber rodiny, priateľov, alebo  iného dôležitého okamihu. Fotografovanie i nakrúcanie filmov je navyše ešte jednoduchšie vďaka funkcii Auto Zoom, ktorá inteligentne vyberá najlepšiu podobu záberu podľa počtu ľudí v zamýšľanom snímku.

Vďaka inteligentnej stabilizácii obrazu z dielne spoločnosti Canon je výsledkom každého stlačenia spúšte dokonale ostrý snímok. Používatelia majú k dispozícii celkom osem režimov, ktoré sa automaticky prispôsobujú konkrétnej scéne – od fotografovania zo statívu až po sledovanie a vytváranie snímok bežiaceho dieťaťa. Nechýba ani technológia dynamického IS, ktorá zjednodušuje natáčanie filmov.

Vytvoriť, zdieľať a zaspomínať

Súčasťou všetkých najnovších modelov je nové tlačidlo Date, ktoré ponúka jednoduché pridanie časovej značky do snímku, a zjednodušuje tak pripomenutie vzácnych okamihov. Užívatelia modelov IXUS 190 a PowerShot SX430 IS sa môžu navyše rozlúčiť so zdĺhavými úpravami a pomalým nahrávaním – vďaka vstavanej konektivite Wi-Fi je možné teraz snímky na sociálnych sieťach zdieľať jednoducho a rýchlo priamo z fotoaparátu. Majitelia týchto prístrojov môžu využiť aj funkcie Dynamic NFC, ktorá umožňuje naviazať bezdrôtové spojenie vzájomným dotykom fotoaparátu a telefónu.

 

Kľúčové vlastnosti modelu IXUS 190:

 • DNA produktového radu IXUS alebo dôraz na štýl, jednoduché ovládanie a ultratenké prevedenie
 • Vysoko kvalitné snímky všetkých jedinečných okamihov
 • Bezproblémová konektivita pre jednoduché zdieľanie a vzdialené fotografovanie i natáčanie
 • Plne automatizovaná a jednoduchá tvorba kreatívnych snímok
 • Vynikajúce filmy v HD rozlíšení stisnutím jediného tlačidla

Kľúčové vlastnosti modelu IXUS 185:

 • Jednoducho použiteľný a tenký model značky IXUS je vhodný do každého vrecka
 • Perfektné výstupy pre najlepšie spomienky
 • Nádherné výsledky skutočne jednoducho – stačí zamieriť a stisnúť spúšť
 • Skvelá zábava vďaka jednoducho použiteľným kreatívnym režimom
 • Vynikajúce filmy v HD rozlíšení stisnutím jediného tlačidla

Kľúčové vlastnosti modelu PowerShot SX430 IS:

 • Veľký zoom vhodný na každú príležitosť
 • Úžasné výstupy pre všetky dôležité okamihy
 • Bezproblémová konektivita pre jednoduché zdieľanie
 • Jednoducho použiteľná automatika pre kreatívne výstupy
 • Vynikajúce filmy v HD rozlíšení stisnutím jediného tlačidla

Značky: