Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová architektúra a dva nové modely SSD diskov 3D NAND NVMe urýchlia spracúvanie dát komerčných výpočtových systémov, počítačov, aj systémov pre Internet vecí

Spoločnosť Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC) reaguje na potreby rastúceho segmentu Internetu vecí (IoT) a špičkových aplikácií v prostredí Fast Data a uvádza dva nové typy SSD diskov NVMe™ – Western Digital PC SN720 a Western Digital PC SN520. Nové pamäťové média využívajú architektúru NVMe so škálovateľnosťou pre široké pole implementácií od Internetu vecí (IoT), až po vysoko výkonné počítače, alebo mobilné počítače.

Nové klientske riešenia Western Digital NVMe a nové produktové portfólio umožnia výrobcom zariadení pre Internet vecí, výrobcom minipočítačov a zariadení 2v1, vstavaných počítačov a monitorovacích kamerových systémov zachytiť a transformovať masívny objem dát v reálnom čase. Nové disky nájdu uplatnenie v nastupujúcich špičkových technológiách pre inteligentné mestá, inteligentné domácnosti a prostredie osobných dát.

Spoločnosť Cisco GCI odhaduje, že do roku 2021 bude vytvorených všetkými používateľmi, počítačmi a digitálnymi zariadeniami takmer 850 zettabytov (ZB) dát. Rozvoj širokopásmového prenosu dát, ako napríklad 5G, nástup rozšírenej reality, alebo automatické rozpoznávanie tváre, to všetko teraz môže ťažiť z výnimočného výkonu, energeticky efektívnej prevádzky a vysokej kapacity riešení NVMe a 3D NAND od spoločnosti Western Digital. Disky potom môžu poskytnúť používateľom optimálne podmienky pre prácu.

„Požiadavky na výkon počítačov neustále rastú s rozvojom aplikácií, ako sú virtuálna a rozšírená realita, nové počítačové hry, spracúvanie videa vo formáte 4K a ďalšie,” hovorí Bob O’Donnell, prezident spoločnosti  TECHnalysis Research, a dodáva: „To ovplyvňujú výrobcovia výpočtovej techniky, ktorý musia mať istotu, že ich ukladacie subsystémy zvládnu tieto požiadavky práve s technológiami, ako sú NVMe, a s veľmi rýchlymi diskami SSD. Podobné požiadavky na ukladanie dát vidíme aj v ďalších odvetviach, ako sú aplikácie pre Internet vecí, v priemyselnej výrobe, medicíne, kamerových systémoch a ďalších aplikáciách.“

Nový prielomový firmware a architektúra radičov pri týchto NVMe SSD diskoch sú navrhnuté preto, aby maximalizovali výkon a výhody škálovateľnosti diskov s technológiou Western Digital 3D NAND a boli úplne v súlade s vývojom technológie NAND.

„Vďaka tejto novej SSD platforme, ktorá je integrovaná vertikálne, sme schopní optimalizovať architektúru našich riešení NAND a zabezpečiť rýchlu odozvu systému a energetickú efektivitu, ale čo je najdôležitejšie, zabezpečiť benefit NVMe  rastúcemu počtu aplikácií,“ hovorí Eyal Bek, riaditeľ klientskych riešení SSD, spoločnosti Western Digital, a dodáva: „Škálovateľná architektúra podporuje ponuku kapacít a výkonu a zefektívňuje možnosti výpočtových systémov našich zákazníkov.“

Nové SSD disky poskytujú potrebný výkon a energeticky efektívnu prevádzku

Disky Western Digital PC SN720 a Western Digital PC SN520 sú prvými diskami NVMe SSD, ktoré využívajú novú platformu, ktorá umožní ponúknuť široké portfólio diskov s výkonom NVMe a s možnosťami rôzných formátov pri energeticky efektívnej prevádzke.

 Western Digital PC SN720: Špičkový výkon a technológia Western Digital 3D NAND

Vzorky diskov Western Digital PC SN720 sú už teraz dodávané vybraným zákazníkom. Disky budú dostupné v kapacitách 256 GB, 512 GB, 1 TB a 2 TB vo formáte  M.2 2280. Disky atakujú technologicky najvyšší výkon pri sekvenčnom čítaní a zápise až 3 400 MB/s a 2 800 MB/s*. Na disky je poskytovaná päťročná obmedzená záruka.

 Western Digital PC SN520: Široká ponuka formátov s výkonom NVMe

Disky Western Digital PC SN520 sú už taktiež aktuálne dodávané vybraným zákazníkom. Budú dostupné v kapacitách 128 GB, 256 GB a 512 GB. Pre možnosť voľby riešení a vysokú flexibilitu budú dodávané vo formátoch M.2 2280, M.2 2242 a M.2 2230.

 Nové disky Western Digital NVMe SSD na prebiehajúcich veľtrhoch Mobile World Congress a Embedded World

Disky SSD NVMe Western Digital PC SN720 a Western Digital PC SN520 boli oficiálne predstavené a ich výkon prezentovaný na barcelónskom veľtrhu Mobile World Congress 2018 a norimberskom veľtrhu Embedded World 2018.