Hisense predstavuje vlajkovú loď roku 2023.

Úchvatný prémiový rad Mini-LED televízorov Hisense UXKQ (skrátene ULED X alebo UX), ktorý v jednom tele ponúka všetko, čo si môžete priať. Posúva hranice toho, čo sme doteraz v kategórii Mini-LED TV mohli vidieť. Vo svojej 110-palcovej verzii si na prestížnom veľtrhu elektroniky vyslúžil ocenenie CES Innovation Award. Do predaja práve mieri 85-palcová verzia 85UXKQ za 3 990 EUR a 65-palcová verzia 65UXKQ za 2 499 EUR.

Hisense tento rok vstúpil do kategórie Mini-LED TV a hneď dva z jeho nových produktov práve získali prestížne odborné ocenenie EISA. Pred niekoľkými týždňami sme vám predstavili prémiový rad U8KQ, ktorý je vo svojej 65-palcovej verzii jedným z ocenených. Na trh však už mieri absolútna špička v podobe radu Hisense UXKQ. Ten ponúka všetky najmodernejšie technológie v jednom balení, o ktorých ste možno ešte ani nepočuli, rozhodne však stoja za to.

Mini-LED TV Hisense ULED XZdroj: Hisense
Mini-LED TV Hisense ULED X

Inovatívna Mini-LED X

Veľkorysá 85-palcová obrazovka s kvantovými bodmi využíva nový typ podsvietenia v podobe miniatúrnych diód Mini-LED X, ktoré vytvárajú malé, priamo osvetlené štvorce, tzv. zóny stmievania, ktoré možno zapínať alebo vypínať jednotlivo a podľa potreby. Výsledkom je ešte lepší kontrastný pomer s mimoriadne presnými detailmi, bohatou čiernou a bez „haló“ efektu. To všetko pri zachovaní veľmi tenkého tela televízora.

Televízor má viac ako 5 000 samostatne ovládaných zón stmievania a špičkový jas viac ako 2 000 nitov.  „Zóny stmievania“ alebo tiež „lokálne stmievanie“ u použitého plošného podsvietenia ULED obrazovky znamená, že sa intenzita reguluje samostatne a úplne nezávisle pre každú zónu podľa analýzy prichádzajúcej obrazovej scény. Výsledkom je kvalitnejšie vykreslenie detailov v jasných aj tmavých scénach. Upravený jas a kontrast umožňujú zvýrazniť to, čo je potrebné zvýrazniť, a prechody medzi jednotlivými časťami scény sú plynulejšie a prirodzenejšie.

Mini-LED TV Hisense ULED XZdroj: Hisense
Mini-LED TV Hisense ULED X

Úplne nový Hi-View Engine X

Hisense UX poháňa nová čipová súprava Hi-View Engine X. Ide o doteraz najvýkonnejší a najpokročilejší 16-bitový neurónový čipset s umelou inteligenciou, ktorý rozpozná každý záber a každú scénu v reálnom čase. Vďaka mimoriadne presnému ovládaniu jasu na viac ako 60 000 úrovniach a úžasnej čistote obrazu s pridanými detailmi a potlačením šumu ponúka najlepšiu kvalitu obrazu v histórii Hisense a nový štandard v odvetví LED televízorov.

Prijímač je vybavený najnovšou verziou rýchleho a intuitívneho operačného systému VIDAA 7.0 s množstvom inovácií. Pochádza z dielne Hisense a ponúka celý rad aplikácií vrátane lokálnych.

Viackanálová audio technológia

Novinkou je aj zvuková technológia CineStage X Surround s viackanálovými reproduktormi a výkonnými basmi. Ponúka viacrozmernú akustiku kina alebo koncertnej sály s bohatými detailmi a vrstvami priestorového zvuku priamo u vás doma.

Televízor vám vďaka novému športovému režimu AI Sports umožní zažiť audiovizuálny zážitok, akoby ste boli na štadióne. Nový režim využíva umelú inteligenciu na vytvorenie skutočne živých, krištáľovo čistých športových scén plných žiarivých farieb. Vylepšený efekt priestorového zvuku poskytuje plný, realistický zvukový sprievod à la dav, zatiaľ čo hlas komentátora zostáva čistý a dominantný.

Mini-LED TV Hisense ULED XZdroj: Hisense
Mini-LED TV Hisense ULED X

Ďalšou novinkou je 144 Hz Game Mode PRO s technológiou Hardware Super Resolution (HSR) s dvojnásobnou obnovovacou frekvenciou, ktorá umožňuje dosiahnuť obnovovaciu frekvenciu až 240 FPS (snímok za sekundu). Novinkou je aj pokročilá herná technológia AMD Freesync Premium Pro. Výsledkom je pohlcujúci, interaktívny zážitok pri hraní hier s HDR bez oneskorenia a trhania obrazu.

Nechýba ani podpora Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive, hlasové ovládanie, podpora širokopásmového pripojenia WiFi 6e a certifikácia IMAX Enhanced.

Bezpečnosť zaručená – je tu certifikácia TÜV Rheinland

Hisense získal pre televízor Hisense ULED X certifikát od renomovaného nemeckého inštitútu TÜV Rheinland za nízke vyžarovanie modrého svetla, ktoré spôsobuje únavu očí, ako aj za kybernetickú bezpečnosť a ochranu osobných údajov. Hisense spolupracuje s TÜV Rheinland už niekoľko rokov.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Hisense.

Prečítajte si aj: