Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť  WD, súčasť Western Digital uviedla nový pevný disk pre moderné dátové centrá. Disk WD Re+ poskytuje riešiteľom moderných datacentier najnižšiu spotrebu energie bez ohľadu na kapacitu pri 3,5 palcových diskoch, ktoré sú na trhu. Rada pevných diskov WD Re+  je najnovším prírastkom do uceleného, utriedeného portfólia vysoko kapacitných diskov WD pre dátové centrá. Rozšírenie kapacity až na 6 TB pokračuje i pri diskoch  WD Re a WD Se, ktoré sú taktiež určené pre dátové centrá.  Zákazníci tak budú mať k dispozícii ucelené spektrum možností, členené podľa ich potrieb a požiadaviek na intenzitu nasadenia, optimalizáciu spotreby a nákladov na prevádzku.

LRwdfWDRePlus_1 LRWD6005FRPZ

V moderných dátových centrách sú celkové náklady na vlastníctvo (TCO) tvorené vzorcom, do ktorého vstupujú kapacita, cena, spotreba energie a vzájomný vzťah medzi týmito hodnotami. Nový disk WD Re+ poskytuje na dnešnom trhu najlepšiu vysoko kapacitnú platformu s najvyššou energetickou efektivitou.

Spotreba energie a energetická náročnosť sa berie primárne do úvahy predovšetkým pri súčasných cloudových a škálovateľných dátových infraštruktúrach, pričom disk WD Re+ spotrebováva iba 6 wattov pri kapacite 6 TB. To môže pri veľkých diskových poliach, pri celkových nákladoch na vlastníctvo a prevádzku, šetriť až milióny dolárov za rok.

Disky z rady WD Re+ SATA 6 Gb/s využívajú platformu s piatimi platňami o vysokej hustote zápisu, ktorá zabezpečuje optimálny mix nízkej spotreby energie, vysokú kapacitu, spoľahlivosť pre prácu v nepretržitej prevádzke (24x7x365) a cenovú dostupnosť. Disky berú ohľad i na hodnoty vibrácií a strednú dobu medzi poruchami (MTTF). Konkrétne hodnoty MTTF sú 1,2 miliónov hodín. Vylepšená technológia RAFF významne zvyšuje toleranciu k vibráciám. Čo sa týka hodnôt pracovnej záťaže, potom táto hodnota dosahuje parametrov 550 TB za rok a je najvyššia zo všetkých 3,5palcových diskov WD. Nový disk WD RE+ a jeho súputník WD Re zdieľajú rovnakú platformu pre zjednodušenie nasadenia diskov pri široko škálovateľných úložiskách a poskytujú spoľahlivosť, ktorá je pri diskoch WD pre dátové centrá očakávaná.

Produktová rada diskov WD RE je dlhodobo veľmi oceňovaná a najnovšie ponúka až 6 TB pre potreby náročných dátových centier a cloudových úložísk. Pevné disky WD Re sú navrhnuté tak, aby obstáli pri pracovnom zaťažení 550 TB za rok v náročných a intenzívnych aplikáciách moderných datacentier. Ponúkajú rozhranie SATA s prenosovou rýchlosťou až 6 Gb/s. V prípade sekvenčných prenosových rýchlostí dosahujú hodnôt až 225 MB/s a disky poskytujú výkon a spoľahlivosť, ktorá je vyžadovaná u ktoréhokoľvek dátového centra.

Ďalšie technické parametre diskov pre dátové centrá WD Re a WD Re+ zahŕňajú:

  • Ochrana pred vibráciami: Zdokonalená technológia RAFF obsahuje sofistikovanú elektroniku, ktorá monitoruje disk a odstraňuje lineárne i rotačné vibrácie v reálnom čase. Výsledkom je významné zlepšenie výkonu v prostredí s vysokými vibráciami v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami diskov.
  • Technológia duálnej vystavovacej mechaniky: Systém pre nastavenie hlavy s dvomi vystavovacími mechanikami, ktorý vylepšuje pozičnú presnosť záznamovej stopy dát/záznamových stôp dat. Primárna vystavovacia mechanika poskytuje približné premiestnenie za použitia bežných elektromagnetických princípov vystavovacej mechaniky. Sekundárna vystavovacia mechanika využíva piezoelektrický pohyb k doladeniu nastavenia hlavy na vyšší stupeň presnosti.
  • Technologiu StableTrac: Hriadeľ motorčeka je zabezpečený na oboch koncoch, aby se znížili vibrácie vyvolané systémom a aby sa stabilizovali prepojovacie dosky a mohlo tak dochádzať k presnému sledovaniu v priebehu čítania a zápisu.
  • Multi-axiálné nárazové senzory: Automaticky detekujú i tie najmenšie nárazy a zabezpečujú kompenzáciu pre ochranu dát.
  • Časovo obmedzené RAID-špecifické zotavenie po chybe (TLER): Zabraňuje výpadkom disku spôsobeným rozšírenými procesmi obnovovania chýb pevných diskov, ktoré sú bežné pri diskoch stolných počítačov.
  • Bezdotyková technológia NoTouch: Záznamová hlava sa nikdy nedotýka povrchu platní, čo zaručuje podstatne menšie opotrebovanie hlavy a média, rovnako ako lepšiu ochranu disku pri preprave.
  • Rozšírený dlhodobý teplotný test: Každý disk je podrobený rozšírenému dlhodobému testovaniu s teplotným cyklom, čo má zabezpečiť spoľahlivú prevádzku.
  • Dynamická technológia „fly height“: Zabezpečuje individuálne nastavenie výšky pohybu jednotlivej čítacej -zapisovacej hlavy v reálnom čase pre optimálnu spoľahlivosť.
  • Duálny procesor: Pre dvojnásobný výkon s jeho maximalizáciou.
  • 3D Active Balance Plus: Naša vylepšená technológia dvojitého zabezpečenia rovnováhy významne zlepšuje celkový výkon a spoľahlivosť disku. Pevné disky, ktoré nie sú správne vyvážené, môžu v systémoch s viac diskami spôsobovať nadmerné vibrácie a hluk, znižovať životnosť disku a po čase znižovať výkon.

Produktová rada WD Se pre datacentrá poskytuje súbor výkonov, spoľahlivosti a vysokých kapacít predovšetkým pre úložisko NAS od segmentu SMB až po highendové NAS úložisko a taktiež pre prostredie široko škálovatelných, replikovateľných datacentier fungujúcich v nepretržitej (24x7x365) prevádzke. Teraz bude dostupný i v kapacite až 6 TB.

Dostupnosť

Disky WD Re+ sú už teraz dodávané vybraným partnerom a zákazníkom. Na disky WD Re+ je poskytovaná obmedzená päťročná záruka. Disky WD Re a WD Se s kapacitou 6 TB budú dostupné začiatkom druhého štvrťroka. Viac informácií o diskoch WD pre datacentrá na http://www.wdc.com/en/products/internal/enterprise/