Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Novým finančným riaditeľom spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko sa od 1. februára stáva Miloš Nitran. Vo svojej úlohe bude zodpovedný za controlling, plánovanie, účtovníctvo a riadenie rizík. Vo funkcii nahradí Martina Štefíka, ktorý sa nedávno presunul na pozíciu finančného riaditeľa pre centrálu celosvetovej predajnej a marketingovej organizácie Microsoftu.

Do spoločnosti Microsoft prišiel Miloš pred viac ako 12 rokmi. Za ten čas vystriedal množstvo pracovných rolí, a to tak v rámci českej a slovenskej pobočky Microsoftu, ako aj v regionálnych štruktúrach spoločnosti. Posledné dva roky pôsobil na pozícii finančného manažéra v regióne strednej a východnej Európy, kde bol zodpovedný za finančné riadenie cloudových služieb Microsoft Azure.

Miloš Nitran, Zdroj: Microsoft

Miloš Nitran, Zdroj: Microsoft

„Digitalizácia navždy mení našu prácu a náš život. Efektívne využitie veľkého objemu dát, strojové učenie a možnosti umelej inteligencie sú dnes jasnými priekopníkmi moderného riadenia spoločností. Práca s dátami sa stáva čoraz strategickejšou, a práve tu môžu finančné profesie zohrávať kľúčovú úlohu. Použitie moderných technológií vo finančníctve je v súčasnosti totiž nielen obrovskou výzvou, ale tiež príležitosťou. Tu vnímam dôležitú úlohu Microsoftu v tom, aby sme v tejto oblasti pomohli našim zákazníkom a partnerom využiť ich skutočný potenciál,“ hovorí Miloš Nitran.

Miloš Nitran vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici. Je ženatý a má dvoch synov. Svoj voľný čas trávi s rodinou a priateľmi, rád objavuje nové miesta a športuje.

Značky: