Takisto si môžete streamovať hry z konzoly Xbox One.

Virtuálnu realitu čaká veľký rok 2016. Na trh sa dostanú zariadenia Oculus Rift a Project Morpheus. Prvá menovaná technológia je dobre známa všetkým počítačovým nadšencom, Project Morpheus je riešenie spoločnosti Sony pre PlayStation 4.

Oculus však včera prekvapil celý svet, keď oznámil partnerstvo s Microsoftom. Každé balenie virtuálnej reality bude obsahovať herný ovládač pre Xbox One, ktorý je vďaka priloženému USB vysielaču možné bezdrôtovo použiť aj v kombinácii s počítačom. Budete však potrebovať operačný systém Windows 10 (v prípade pripojenia pomocou kábla nie je 10-ka nutnosťou).

Oculus Rift taktiež umožní streamovať hry z hernej konzoly Xbox One do virtuálnej reality. Znamená to, že Oculus Rift a Project Morpheus sa stanú priamou konkurenciou aj na trhu s hernými konzolami.

Sme vak zvedaví na prepojenie konzoly Xbox One a virtuálnej reality. Najmä kvôli tomu, že minimálne požiadavky na počítač sú pomerne náročné na grafickú kartu. Xbox One v tomto smere dosahuje iba zlomok výkonu.

Dá sa predpokladať, že Microsoft predstaví bližšie novinky ohľadom podpory virtuálnej reality Oculus Rift počas konferencie E3. Budeme vás informovať.