Google využíva trend u Američanov, ktorí si radi objednávajú donášku jedla z reštaurácie namiesto toho, aby si zašli do reštaurácie osobne. Aktuálne totiž Google predstavil službu, pri ktorej sa po výbere jedla v internetovom prehliadači objaví aj možnosť objednať si jeho dovoz na vybranú adresu.

Google má nateraz dohodu s troma spoločnosťami, ktoré takýto spôsob jedla realizujú – Seamless, Grubhub, Eat24, Delivery.com, BeyondMenu a MyPizza.com. Pokiaľ vami vybraná reštaurácia nemá dohodu s týmito doručovateľmi, musíte použiť klasický spôsob – buď si zájsť do reštaurácie osobne, navštíviť jej webovú stránku a donášku realizovať cez ich vlastné riešenie alebo použiť staromódne, ale zatiaľ naviac používané riešenie v USA – zavolať do reštaurácie a donášku jedla dohodnúť telefonicky. Google však vyhlásil, že tento spôsob bude rozširovať a pribudnú aj ďalší partneri. Služba by sa mala rozšíriť aj do iných častí sveta. Len v USA ide o službu v hodnote okolo 600 miliónov USD.

mission_chinese_g__v3.0

Zdroj: Techcrunch

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.