Dúfa, že na sociálnej sieti zostanú aj jeho najväčší kritici.

Sága posledných dní, Elon Musk a Twitter, sa blíži ku koncu. Sociálna sieť oficiálne potvrdila, že uzavrela definitívnu dohodu o akvizícii Elonom Muskom v celkovej hodnote približne 44 miliárd dolárov. Twitter sa po dokončení akvizície stane súkromnou spoločnosťou.

Musk kúpu sociálnej siete okomentoval slovami: „Sloboda prejavu je základom fungujúcej demokracie a Twitter je digitálnym námestím, kde sa diskutuje o veciach, ktoré sú pre budúcnosť ľudstva životne dôležité.

Zároveň dodal, že Twitter chce zlepšiť novými funkciami a jeho dôveru plánuje zvýšiť tak, že algoritmy sociálnej siete budú open source. Musk chce takisto odstrániť spambotov a overiť všetkých ľudí, ktorí Twitter používajú. Taktiež dúfa, že sociálnu sieť budú naďalej používať aj jeho najväčší kritici – pretože aj o tom je sloboda slova.

Musk plánuje financovať transakciu sčasti z vlastného kapitálu (21 miliárd dolárov) a k dispozícii má 25,5 miliardy dolárov v pôžičkách.

Zdroj: Twitter

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit