Spoločnosti OKI Data Corporation a Seiko instruments podpísali dohodu, na základe ktorej OKI prevzala celosvetové aktivity Seiko I Infotech v oblasti širokoformátovej tlače a začlenila ich do novovzniknutej spoločnosti OKI Data Infotech.

OKI Data Infotech Seiko W-64s_nowatOKI Data Infotech ponúka tlačové zariadenia pre široké spektrum grafických aplikácií a riešení pre CAD (Computer Aided Design), AEC (Architecture, Engineering and Construction) a GIS (Geographic Information System). V ponuke OKI Data Infotech pre grafické štúdiá sú širokoformátové tlačiarne ColorPainter s veľkosťou od 64 do 104 palcov. Zariadenia pracujú s ekologickými atramentmi s možnosťou tlače až 7 farieb vrátane neónovej pri kapacite 1,5 litra atramentu na každú z nich a hmotnosti stroja až 320 kg. Multifunkčné LED tlačiarne Teriostar pre inžinierske a architektonické aplikácie tlačia do rozmeru 36 palcov pri dĺžke až 15 metrov, sú vybavené skenerom na rovnaký formát papiera a majú hmotnosť 185 až 250 kg.

OKI vidí v oblasti tlačových zariadení s vysokou pridanou hodnotou významný rastový potenciál a dôležitý obchodný segment. Spoločnosť predpokladá na trhu s profesionálnymi tlačovými strojmi medziročne šesťpercentný rast širokoformátovej tlače, s dopytom vyvolaným potrebami zákazníkov z oblasti maloobchodu a distribúcie.

Značky: