Okuliare Wiley X CAPTIVATE sú navrhnuté tak, aby dokázali ochrániť zrak a zlepšiť viditeľnosť v extrémnych podmienkach.Technológie aj materiály týchto okuliarov zodpovedajú najprísnejším bezpečnostným certifikátom. Napriek tomu zostávajú pohodlným a trendy doplnkom.

Wiley X CAPTIVATE

Wiley X CAPTIVATE, Zdroj: Morris Design

Moderná technológia CAPTIVATE ešte viac zdokonaľuje ostrosť videnia a vnímania farieb. Ľudské oko totiž nie je schopné rozlíšiť celé farebné spektrum. Jednotlivé farby sa prelínajú a tieto farebné prechody (najmä medzi modrou, zelenou a červenou) spôsobujú problémy s ostrosťou videnia. Šošovky CAPTIVATE dokážu tieto prechody oddeliť a zvýšiť tak kontrast a ostrosť detailu.

Polarizačné šošovky CAPTIVATE vďaka eliminácii odrazených lúčov a zvýšenému kontrastu farieb umožňujú pohodlne sledovať objekty pod vodnou hladinou. My sme ich skúšali v prírode a naozaj poskytujú viditeľne lepšie oddelenie farieb. Vyhotovené sú pritom tak, že bránia aj prenosu vírusu do priestoru očí a veľmi pohodlne sa nosia. Ideálne by bolo mať možnosť si ich nechať vyhotoviť aj s optickou korekciou.

Cena: 189 eur

Zapožičal: MORIS design