OneDrive od Microsoftu pridáva 2 nové funkcie

0

Microsoft postupne pridáva čoraz viac užitočných funkcií.

Sú praktické a rozširovanie funkcií tohto cloudového úložiska dáva zmysel. Je nosným produktom nielen na samostatné zálohovanie ale ako súčasť balíka Microsoft Office 365. Informácie o anglickej verzii tohto úložiska poskytol server BetaNews. Pridanie noviniek do slovenskej verzie bude neskôr.

Nová funkcia zatiaľ nazvaná ako Save for later umožní združovanie súborov a adresárov do jedného priečinka. Ide o tzv. virtuálny priečinok, alebo inak povedané, zhromaždisko takto označených súborov. Niečo ako hviezdičkový systém v iných cloudových službách.

Ďalšia funkcia slúži na vyžiadanie si súborov od iných používateľov. Tí dokonca nemusia použiť OneNote. Napíšete im, aký typ súboru od nich potrebujete a pošlete žiadosť do emailu. Príjemca dostane link, kam vám do vášho cloudu nahrá súbor a pridať môže podľa uváženia aj ďalšie.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Novinky v službe OneDrive: Nový zabezpečený priečinok Osobný trezor a viac úložiska pre predplatiteľov Office 365 (doplnené)

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár