Prvé úniky o ďalšom pripravovanom vlajkovom smartfóne prichádzajú vo veľkom predstihu.

Pred pár dňami predstavený model OnePlus 7T sa dokonca ešte nedá oficiálne zakúpiť a vďaka Onleaks a CaskKaro sa už môžeme pozrieť na dizajn OnePlus 8. Na prvý pohľad sú obrázky takmer identické s modelom OnePlus 7 Pro, pričom existuje niekoľko zaujímavých rozdielov. Prvým z nich je povrchová úprava, ktorá je medzigeneračne bližšie k modelu 7T, ako k staršiemu modelu 7 Pro.

V ľavom hornom rohu sa bude nachádzať diera v displeji. OnePlus 7 Pro pritom využíva vyskakovaciu pop-up kameru. S odstránením mechanizmu pre selfie fotoaparát získa výrobca viac miesta pre väčšiu batériu, prípadne ďalšiu výbavu. Tou by sa mohlo konečne stať aj bezdrôtové nabíjanie, ktoré by sa mohlo už stať základnou súčasťou výbavy.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zástupcovia OnePlus sa v minulosti vyjadrili, že bezdrôtové nabíjanie je v smartfónoch OnePlus zbytočné, pretože je pomalé, čo dnes už neplatí. Nie je ojedinelé, že sa na trhu začínajú objavovať smartfóny s bezdrôtovým nabíjaním, ktoré má výkon až 30 W (zariadenia od Huawei a Xiaomi). 

Teraz sa konečne dozvieme, či ho spoločnosť OnePlus použije, alebo jeho nepoužitie si opäť obháji. Ďalším malým rozdielom je zmena v dizajne mriežky reproduktora. Zmien sa podľa obrázkov dočkal aj mechanický volič režimov, ktorý mení povrchovú textúru s „krížikov“ na “vlnky”.

Zverejnené rendery boli vytvorené na základe vierohodných informácií z prostredia spoločnosti. V správe sa dokonca nachádzajú aj rozmery zariadenia, ktoré činia 160,2 × 72,9 × 8,1 mm, oproti 162,6 × 75,9 × 8,8 mm modelu 7 Pro. Displej by mal ponúkať uhlopriečku 6,5-palca a pomer strán na úrovni 20 : 9.

Aktuálne nie je jasné, či spoločnosť vydá klasickú verziu vrátane modelu Pro. Do predstavenia je však ďaleko, takže OnePlus sa bude teraz  predovšetkým sústrediť na spustenie predaja modelu 7T.

Zdroj: CashKaro

Prečítajte si aj:

OnePlus 7T predstavený: Viac vylepšení, ako sme očakávali

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.