Nové True Wireless slúchadlá Enco Buds2 prinášajú významné vylepšenia. Bezdrôtové slúchadlá ponúkajú živý zvuk, dlhú výdrž batérie, nové funkcie a zlepšenú citlivosť dotykovej plochy pre jednoduché ovládanie.

Nové bezdrôtové slúchadlá OPPO Enco Buds2 sú vybavené 10 mm meničmi s titanizovanou kompozitnou membránou pre silné, čisté a rytmické podanie basov aj Enco Live stereo efektov (v telefónoch so systémom OPPO ColorOS 11.0 alebo novším). Tieto prispôsobené zvukové efekty zosilňujú zvuk basov u obľúbených hudobných štýlov a podporujú čisté a verné podanie vyšších tónov.

S vylepšenou výdržou batérie poskytujú slúchadlá Enco Buds2 až 7 hodín prevádzky na jedno dobitie. Vďaka batérii v nabíjacom puzdre možno prehrávať hudbu až 28 hodín a po už 10 minútach dobíjania sú slúchadlá pripravené na hodinu počúvania.

Hĺbkového potlačenie šumu pri hovoroch s využitím AI

Funkcia hĺbkového potlačenia hluku sleduje počas telefónnych hovorov dynamiku ľudských hlasov a pomocou umelej inteligencie umožňuje intenzívne potlačenie vonkajšieho šumu. Vďaka tomu je pri telefonovaní so slúchadlami Enco Buds2 hovor nerušene počuť aj na veľmi hlučných miestach.

Nízku latenciu bezdrôtového prenosu zvuku zaisťuje Bluetooth 5.2 spoločne s technológiou OPPO pre dokonalú synchronizáciu zvuku s displejom a to aj počas telefónnych hovorov. S end-to-end latenciou na úrovni len 94 ms je v hernom režime úplne minimalizované omeškanie zvuku za obrazom, čo umožňuje oveľa plynulejší herný zážitok, než dokáže ponúknuť väčšina bezdrôtových slúchadiel.

Citlivejšia dotyková plocha a nové funkcie pre ovládanie

Prostredníctvom dotykovej plochy na slúchadlách OPPO Enco Buds2 možno poklepaním ovládať nielen prehrávanie hudby, hlasitosť a posun skladieb alebo príjem telefónnych hovorov, ale po novom tiež fotoaparát pripojeného smartfónu OPPO so systémom ColorOS 11.3 a novším. Dvojitým poklepaním na jedno zo slúchadiel je možné vytvoriť fotografie.

Vďaka odolnosti na úrovni certifikácie IPX4 neuškodí True Wireless slúchadlám Enco Buds2 striekajúca voda ani pot, takže možno počúvať hudbu aj telefonovať prakticky kdekoľvek a za akýchkoľvek podmienok. Slúchadlá sú ľahké, vážia len 4 gramy, sú vybavené tiež ergonomickým tvarovaním pre pohodlnejšie usadenie v ušiach.

Prispôsobenie funkcií slúchadiel pomocou aplikácie HeyMelody

Širokú škálu funkcií poskytujú slúchadlá OPPO Enco Buds2 v spojení s mobilnou aplikáciou HeyMelody, ktorá ponúka možnosť personalizácie dotykového ovládania, zvukové efekty Enco Live, informácie o aktuálnom stave dobitia batérie a aj ďalšie praktické funkcie. Aplikácia HeyMelody je súčasťou systému ColorOS 11 a novších verzií.

Predaj

True Wireless slúchadlá OPPO Enco Buds2 sú na slovenskom trhu k dispozícii od februára 2024, u autorizovaného predajca Orange a bežných obchodných partnerov spoločnosti OPPO a to za odporúčanú cenu 39 EUR.  

Technické špecifikácie 

 ProduktOPPO Enco Buds2
Dizajn Mesačná žiara
Meniče10 mm titanizované meniče s frekvenčným rozsahom 20–20 000 Hz
Verzia Bluetooth, dosah5.2, 10 m
Podporované kodekyAAC/SBC
Výdrž batérie 7 hodín prehrávania hudby na 1 nabitie (50% hlasitosť) 28 hodín prehrávania hudby s dobíjacím puzdrom 4 hodiny telefonovania na 1 nabitie (50 % hlasitosť) 16 hodín telefonovania s nabíjacím puzdrom
Nabíjanie90 minút slúchadlá 200 minút slúchadlá + nabíjacie puzdro
Odolnosť proti vode a prachuIPX4
Hmotnosť 4 g slúchadlá, 30 g nabíjacie puzdro, 38 g celkom
Cena 39 EUR

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.