Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vďaka skvelým výsledkom svojich vlajkových smartfónov radov Find N2 a Find X6 sa spoločnosť OPPO v prvom polroku roka 2023 umiestnila na prvom mieste na čínskom trhu so smartfónmi a v rovnakom období na štvrtom mieste po celom svete

Podľa údajov spoločnosti Canalys mala značka OPPO v prvom polroku roka 2023 s 51,9 miliónov dodaných smartfónov 10% podiel na celosvetovom trhu s inteligentnými telefónmi. S 18% podielom na trhu sa tiež stala najpredávanejšou značkou v Číne za prvý tohtoročný polrok.

Výkon OPPO bol významne podporený úspechom skladacích inteligentných telefónov, ktoré si v tomto roku získali veľkú popularitu a naďalej vykazujú značný rastový potenciál. Spoločnosť Counterpoint Research odhaduje, že celosvetové predaje skladacích smartfónov porastú v rokoch 2019 až 2025 zloženou ročnou mierou rastu vo výši 114 % a v rokoch 2022 až 2025 sa štvornásobne zvýši na 55 miliónov kusov. Čínski výrobcovia, vrátane OPPO, sa rýchle chopili trhu so skladacími telefónmi a prispeli k tomu, že sa Čína stala globálnym lídrom s 26% tržným podielom v roku 2022.

Nové údaje spoločnosti Canalys tiež ukazujú, že OPPO malo v prvom štvrťroku roka 2023 dominantný 31% podiel na čínskom trhu so skladacími telefónmi, čo z neho robí lídra v tomto rastúcom segmente. Podľa spoločnosti Counterpoint prekonal OPPO Find N2 Flip všetky ostatné skladacie smartfóny a od januára do mája roka 2023 tvoril 15 % predajov skladacích inteligentných telefónov v Číne. Find N2 Flip je prvý vertikálne vyklápací telefón s väčším vonkajším displejom, ktorý je navrhnutý pre praktické účely a potešenie z každodenného používania. Vyznačuje sa menej viditeľným záhybom, výkonnou batériou a intuitívnym dizajnom používateľského rozhrania, spolu s ďalšími inováciami vo svojom odvetví. Vďaka nim a obchodnému úspechu modelu Find N2 Flip OPPO v tomto roku prekonalo rast globálneho trhu so skladacími telefónmi, kde sa jej tržný podiel podľa Canalys zvýšil z 5 % v 1. štvrťroku roka 2022 na 13 % v 1. štvrťroku roka 2023.

OPPO je aj naďalej odhodlaná podporovať rast trhu so skladacími inteligentnými telefónmi a zlepšovať používateľský zážitok vďaka svojmu nepretržitému zameraniu na technické inovácie.

Značky: