Oprava pre Internet Explorer spôsobila problémy na vybraných notebookoch

0

Záchranná aktualizácia spôsobila ďalšie problémy.

Nie však u každého a týkajú sa notebookov Lenovo s nainštalovanou aktualizáciou KB4467691. Po tom, čo bola objavená zraniteľnosť a Microsoft vydal záplatu pre Internet Explorer 9 až 11, bol objavený problém s bootovaním spomínaných notebookov.

Špecialitou tejto novo objavenej chyby bol problém s naštartovaním Windows 10 na notebookoch s menej ako 8 GB RAM. Celkovo tak síce ide o nepríjemnosť, avšak je to našťastie značne špecifická chyba a mnoho používateľov ňou nemuselo byť zasiahnutých.

Microsoft do vydania novej opravy odporúča deaktivovať Secure Boot a po uložení zmien v UEFI reštartovať počítač. V prípade, že používate BitLocker na šifrovanie diskov, bude možno potrebné použiť obnovovací kľúč na sprístupnenie vašich dát.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Internet Explorer obsahuje závažnú chybu

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár