Prináša možnosť obchodovania s dátami na Yoxo Markete.

Orange od 2. septembra 2020 ponúka nový paušál pre študentov s názvom Go Yoxo. Ten ponúka študentom neobmedzené hovory a správy, 5 GB dát a zároveň aj neobmedzené dáta na obľúbené chatovacie aplikácie a sociálne siete ako Snapchat, Instagram, Facebook,  Watsapp a Messenger.

Mesačný poplatok paušálu Go Yoxo je 15 eur. Získať ho môžu všetci žiaci a študenti ZŠ, SŠ a VŠ vo veku od 15 do 26 rokov, ktorí sú držiteľmi preukazov ISIC, EURO<26 a učitelia vlastniaci ITIC kartu.

Jedinečnou súčasťou paušálu Go Yoxo je Yoxo Market, na ktorom môžu používatelia obchodovať so svojimi dátami. Práve na Yoxo Markete môžu predať svoje nespotrebované dáta, ak si ich nechcú preniesť do ďalšieho fakturačného obdobia, alebo si extra dáta dokúpiť, ak nejaké navyše potrebujú. Predajom svojich dát si môžu znížiť svoju faktúru.

Predaj aj nákup dát na Yoxo Markete je možný po balíkoch s objemom 1 GB. Zo začiatku je cena za 1 GB nastavená na 1 eur, pričom je pohyblivá v závislosti do ponuky a dopytu. Ak zákazník predá svoje dáta na Yoxo Markete, automaticky sa mu o danú sumu zníži nasledujúca faktúra. Rovnakú sumu zaplatí, ak si dáta na Yoxo Markete dokúpi. Oproti štandardnej cene 4 eur za 1 GB tak pri cene 1 eur ušetrí 3 eurá.

Maximálny objem dát, ktorý študenti môžu na Yoxo Markete počas jedného fakturačného obdobia predať, sú 2 GB. Maximálny objem sa môže dynamicky meniť podľa toho, ako sa bude obchodovanie na Yoxo Markete vyvíjať. Do Yoxo Marketu sa môžu prihlásiť všetci zákazníci s paušálom Go Yoxo cez aplikáciu alebo zákaznícku zónu Môj Orange.

Zdroj: Orange

Prečítajte si aj:

Orange láka na kúpu pevného internetu: Dá vám až 100 eur

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit