Operátor opäť spustil ekologický zber nepotrebných mobilných zariadení.

Orange pod názvom „Staré mobily sa vracajúspustil ďalší ekologický zber nepotrebných mobilných zariadení. Prebiehať bude od 1. februára 2018 do 31. mája 2018. Do zberu sa môžete zapojiť tak, že v predajni Orangeu odovzdáte svoje starý telefón. Okrem životného prostredia tak pomôžete aj občianskemu združeniu Liga proti rakovine a každý mesiac môžete vyhrať 5 telefónov Samsung Galaxy A5 black. Zberu starých mobilov sa môžu zúčastniť iba zákazníci Orangeu, čo je trochu škoda.

Staré a nepoužívané mobilné zariadenia zbiera Orange už 16. zbernú sezónu. Do programu „Staré mobily sa vracajú” sa počas ostatných štyroch mesiacov zapojilo 4 684 zákazníkov z celého Slovenska. Dokopy priniesli 15 335 nepotrebných zariadení vhodných na ekologickú likvidáciu, ďalších 1 934 kusov vyzbierali zamestnanci Orangeu v rámci decembrovej zbierky. Celkový objem odovzdaných telefónov od vzniku tejto iniciatívy sa tak vyšplhal na 267 774 kusov.

Orange okrem ekologického zlikvidovania zariadení venuje 50 centov z každého odovzdaného kusu konkrétnej a vopred známej neziskovej organizácii. V prípade práve prebiehajúcej kampane je to Liga proti rakovine. Ďalšie informácie o zbere nájdete na webe Orangeu.

Prečítajte si aj:

Orange: Pokrytie 4G sieťou je dostupné už pre 90% populácie

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit