Operátor ju sprístupní začiatkom septembra.

Orange na stretnutí s novinármi oznámil, že pripravuje novú formu elektronickej faktúry. Bude sa nazývať Digitálna Faktúra a pôjde o nový spôsob zobrazovania spotreby, ktorý doplní existujúce elektronické faktúry vo formáte PDF.

orange_digitalna_faktura

Vladislav Kupka, riaditeľ Úseku služieb zákazníkom, predstavuje koncept Digitálnej Faktúry

Responzívna, zrozumiteľná a interaktívna

Snahou operátora je vytvoriť z dokumentu interaktívnu službu, ktorá bude „klikateľná„. Porozumenie faktúre má byť vďaka tomu jednoduchšie a intuitívnejšie. Cieľom je, aby používateľ porozumel, za čo platí a mal možnosť faktúru rýchlo a jednoducho zaplatiť – ak nemá inkaso, postačí napr. naskenovať QR kód pomocou aplikácie mobilného bankovníctva alebo priamo v telefóne zvoliť platbu kartou priamo cez internet.

Výhodou bude responzívny dizajn, Digitálnu Faktúru si tak môžete pozrieť na smartfóne, tablete či počítači. Stačí kliknúť na odkaz v SMS správe. Rovnako bude možné klikať na interaktívne položky po jej otvorení a získať tak rýchlejšie viac informácií o jednotlivých položkách. Digitálna Faktúra takisto ponúkne ďalšie interaktívne prvky, ako je personalizovaná ponuka nových služieb atď.

orange_digitalna_faktura_03

Orange pri návrhu Digitálnej Faktúry komunikuje aj so zákazníkmi. Berie do úvahy ich spätnú väzbu

Orange ešte stále dokončuje detaily ohľadom Digitálnej Faktúry, jej finálny dizajn zatiaľ nezverejnil. Služba bude spustená začiatkom septembra a interaktívnu faktúru budú automaticky dostávať všetci zákazníci Orangeu. Tí, ktorí majú elektronickú faktúru, dostanú email v novej forme. Zákazníci s papierovou faktúrou dostanú informačnú SMS správu o vystavení faktúry aj s odkazom na Digitálnu Faktúru. Služba bude spočiatku určená rezidenčným zákazníkom a malým firmám, Orange ju chce neskôr poskytovať aj veľkým podnikom a korporáciám.

Elektronickú faktúru používa 68% zákazníkov

Operátor na stretnutí takisto prezradil, že elektronickú faktúru dnes používa 68% jeho zákazníkov. Orange vďaka tomu ušetrí 3,5 milióna eur ročne. Digitálna Faktúra bude dopĺňať existujúci PDF dokument, ktorý používatelia elektronickej faktúry dnes dostávajú do emailu. Z interaktívnej faktúry bude takisto možné tento PDF dokument vygenerovať.

O tejto téme budeme ešte informovať.

orange_digitalna_faktura_02

68% zákazníkov Orangeu dnes využíva elektronickú faktúru

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit