Prichádzajúce volania v EÚ sú zadarmo, za odchádzajúce zaplatíte ako doma.

Používateľov, ktorí často cestujú po Európe, potešia dve nové služby od Orangeu. S roamingovou službou „V Európe ako doma“ môžete prijímať hovory bezplatne a telefonovať za „domáce ceny„. Minúta odchádzajúceho hovoru do krajín Európskej únie, Nórska, Švajčiarska, Lichtenštajnska a na Island je spoplatnená 10 centami. Za SMS a 1 MB dát zaplatíte 6 centov.

Za využívanie služby účtuje operátor mesačný poplatok 2,90 EUR a je možné ju aktivovať zaslaním SMS v tvare ANO na číslo 6210, prípadne zavolaním na Zákaznícku linku 905 alebo na predajnom mieste.

Orange ponúka totožnú službu aj pre územie Českej republiky. Nazýva sa „V Čechách ako doma„. Za mesačný poplatok 1,90 EUR môžu používatelia prijímať hovory v ČR bezplatne a telefonovať v rámci EÚ (+ ostatné spomenuté krajiny) za 10 centov za minútu. Takisto platí cena 6 centov za 1 SMS a 1 MB dát. Službu je možné aktivovať SMS správou v tvare ANO na číslo 621 a ostatnými spomenutými spôsobmi.

Súčasťou oboch roamingových balíkov je aj cestovné poistenie rozšírené pre celú rodinu s poistným krytím 100 000 EUR od poisťovne MetLife. Poistenie platí v krajinách, na ktoré sa vzťahuje roamingový balík. Poistenie celej rodiny je platné do konca septembra 2015.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit