OS X sa volá macOS, nová verzia má podtitul Sierra
Názov OS X používal Apple už 15 rokov. Rozhodol sa ho preto premenovať na macOS, aby zjednotil názvy platforiem. Predsa len, hodinky majú watchOS, televízia má tvOS a iPhone má iOS. Macy budú mať po novom macOS.
Verzia Sierra prináša automatické odomknutie systému. Funguje to na základe toho, že sa nachádzate blízko pri zariadení. Využíva sa k tomu napríklad iPhone, ktorý máte vo vrecku.
Podobné články
Apple dal rodičom skvelý dôvod, aby deťom kúpili iPhone, iPad či Mac
Intel vraj bude opäť vyrábať čipy pre Apple