Ovládače pre grafické karty Intel, NVIDIA a AMD

1

Firmy, ktorý ovládače by ste nemali podceniť. Budú sa týkať aj vášho hardvéru.

Za posledný týždeň, ktorý by sa dal nazvať ako aktualizačný, je tu prílev nových ovládačov, nielen pre grafické karty. Server Windows Latest informuje o tom, že Intel, Nvidia a AMD vydali nové súpravy ovládačov pre svoj hardvér.

V prípade Intelu je to oprava ovládača pre zariadenia Bluetooth. Po reštarte systému sa v Správcovi zariadení môže objaviť žltá ikona s výkričníkom. Tiež aj po obnove z hibernácie alebo úsporného režimu. Samostatná aktualizácia je venovaná Wi-Fi a opravuje problémy s pádom Windows a zobrazenie BSOD „modrej obrazovky smrti“.

Opravuje aj výpadky spojenia počas on-line hrania. Využiť môžete funkciu Windows Update alebo ešte lepšie a to priamo stránku Intel Driver & Support Assistant.

Nvidia vydala novú verziu ovládačov označenú ako 457.51 WHQL. Opravuje problémy s prezeraním videa v prehliadači spôsobujúci BSOD a prináša podporu grafických kariet série RTX 3060 Ti. Najlepšou voľbou, ako stiahnuť ovládače, je použiť aplikáciu GeForce Experience.

AMD má nové ovládače označené ako Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.11.3. Medzi hlavnými novinkami sú podpora hry Immortals Fenyx Rising, rozšírenie podpory Vulkan Ray Tracing a opravy chýb v množstve hier vrátane opravy renderovania hier, ak je v systéme zapnutá podpora HDR. Chyba spôsobujúca problémy pri streamovaní Netflixu zatiaľ opravená nebola.

Zdroj: Windows Latest

Prečítajte si aj:

Windows 10: Tieto novinky prídu v roku 2021

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. dobrý deň. dal som si v tejto chvíli windows update a keď dám vyhľadať aktualizácie, píše vetu, ktorú som ešte nemal: Inštaláciu sme nemohli dokončiť, pretože služba aktualizácie sa vypínala.
    skúsil som to aj po reštarte pc, neviete, čo to môže znamenať ? ďakujem

Pridaj komentár