Spoločnosť Panasonic predstavila dve nové dôležité funkcie nových full frame bezzrkadloviek LUMIX S, o ktorých prvé informácie sa objavili na veľtrhu Photokina 2018.

LUMIX S ponúkne nový režim HLG Photo, v ktorom je možné výrazne rozšíriť dynamický rozsah snímok. Výsledkom je špičkové a precízne farebné podanie a tonalita, ktoré sa blížia vnímaniu ľudského oka, s bohatou kresbou v jasoch aj v tieňoch.

Fotografie zhotovené v režime HLG Photo majú formát HSP, v ktorom je možné ich zobraziť na najnovších televízoroch Panasonic s rozlíšením 4K a podporou HLG pri pripojení cez HDMI kábel, prípadne na iných kompatibilných zariadeniach. Funkcia sa hodí predovšetkým pre fotografov, ktorí pri prezentáciách tieto televízory využívajú.

Režim High Resolution (Extra vysoké rozlíšenie) sa ideálne hodí pre krajinárske, makro alebo umelecké fotografie, pri ktorých záleží na špičkovom zobrazení detailov s možnosťou masívnych výrezov.

Fotoaparát v ňom využíva technológiu stabilizácie obrazu snímačom, kedy urobí sekvenciu ôsmich záberov, medzi ktorými sa snímač vždy nepatrne posunie. Výkonný obrazový procesor Venus Engine následne týchto osem snímok spojí do jedinej. Výsledkom je dokonale realistický obraz s výnimočne detailnou kresbou.

V prípade, že sa v zábere nachádzajú objekty v pohybe, sú k dispozícii nástroje na elimináciu pohybového rozostrenia. Režim Extra vysokého rozlíšenia možno teda použiť aj v takejto situácii.

Full Frame (veľkosť kinofilmu 35 mm) fotoaparáty a objektívy radu LUMIX S budú k dispozícii od konca marca 2019.

Fotografie: Ondrej Macko

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.