Panel úloh zo starých Windows? Stiahnite si RetroBar

0

Pekné rozšírenie, keď si chcete trochu zaspomínať, ale nechcete meniť operačný systém.

Doplnkov, ako zmeniť rozhranie systému je viac, veľmi sa do neho nedá zasahovať. Takisto nemá zmysel používať Windows 98 len preto, lebo to bol kedysi váš obľúbený systém. RetroBar je preto jedna z veľmi dobrých možností.

Zmení len Panel úloh, Štart a rozmiestnenie dlaždíc zostane rovnaké. Vybrať si môžete z dizajnových úprav Windows 95, 98, 2000, ME a XP (Blue alebo Classic). Najvýraznejšie zmeny sú medzi XP a ostatnými systémami. Tiež je tu akási téma nazvaná System, to je podľa nás niečo na hrane klasiky a moderného pojatia.

Menšou nevýhodou bude, že v oblasti hodín nebudete mať zobrazené všetky ikony. Niektoré aplikácie sa sem zmestili, iné nie. Je tu teda ikona OneDrive, no Discord už nie. Ak toto nebude limitujúce, máte možnosť používať nový dizajn bez ďalších obmedzení.

Aplikáciu si stiahnete na tejto stránke (priamy odkaz tu) a takisto budete pravdepodobne musieť doinštalovať .NET Desktop Runtime. Aplikáciu stačí len spustiť. Na obnovenie pôvodného Panelu úloh kliknite pravým tlačidlom a z kontextovej ponuky vyberte položku Exit RetroBar.

retrobar

Prečítajte si aj:

Bezpečné prihlasovanie do Windows 10 je stále v systéme

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár