Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nadácia Allianz je opäť hrdým partnerom projektu Deň bielej palice. Pravidelne v októbri ho každý rok organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska spolu s Prezídiom Policajného zboru SR. Dopravno-výchovná akcia bude na slovenských cestách už vo štvrtok 15. októbra 2015. Nadácia Allianz je aj garantom bezpečnosti desiatok figurantov s bielou palicou. Navyše, po prvýkrát sa do podujatia zapoja priamo zamestnanci Allianz – Slovenskej poisťovne.

Akcia Deň bielej palice sa zameriava na výchovu vodičov k ohľaduplnosti voči nevidiacim chodcom, ktorí používajú bielu palicu a tiež na zber štatistík o neohľaduplných vodičoch, ktorí nevidiacim nedali prednosť.

Jej cieľom je upozorniť vodičov na chodcov so zrakovým postihnutím, ktorí sa pohybujú s bielou palicou či vodiacim psom. V 51 mestách na 60 priechodoch budú počas štvrtka nevidiaci ľudia signalizovať prechádzanie cez priechod pre chodcov. Niekoľko metrov za priechodom budú stáť policajné hliadky. Allianz – Slovenská poisťovňa bude mať na niekoľkých priechodoch svojich zamestnancov. Manažéri a referenti z poisťovne budú figurantom pomáhať pri prechádzaní cez cestu a evidovať štatistiky o vzorných vodičoch. Ak nastane situácia, že vodič nevidiacemu nedá prednosť, policajti ho zastavia, poučia o priestupku a odovzdajú mu informačný leták s vysvetlením funkcie bielej palice. Tí vodiči, ktorí chodcovi s bielou palicou zastavia, dostanú od dobrovoľníkov z Allianz – SP a ÚNSS darček – osviežovač vzduchu do auta s motívom Dňa bielej palice.

Práve nevidiaci a slabozrakí chodci sú tými najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky, často sa stretávajú s neohľaduplnými vodičmi, trúbením alebo hanlivými pokrikmi. „Rozhodnutie podporiť
projekt Deň bielej palice bolo pre nás jasné a prirodzené. Nadácia Allianz sa venuje zvýšeniu bezpečnosti cestnej premávky už niekoľko rokov. Veríme, že aspoň malou troškou zabránime stovkám nehôd, pri ktorých chodci prichádzajú o život,
“ hovorí Viktor Cingel, predseda správnej rady Nadácie Allianz. To, koľko vodičov pribrzdí a koľko prefrčí ďalej, vyhlási Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska už o pár dní.

Značky: