Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Novú LED tlačiareň OKI Pro9541WT s piatimi farebnými tonermi na digitálnu tlač na prenosové médiá určenú pre poskytovateľov tlačových služieb uviedla na trh spoločnosť OKI.

Vďaka použitiu prenosových médií na transferovú tlač zaručuje tento všestranný SRA3+ (SRA3+) model úspornú digitálnu tlač prenositeľnú na textílie a tvrdé povrchy, vynikajúcu kvalitu farieb, nepriehľadnú bielu a skutočnú čiernu. Vďaka možnosti nízkonákladovej tlače už od jedného kusa je táto tlačiareň ideálnym nástrojom na komerčnú a reklamnú tlač. Digitálna LED technológia a technológia bieleho tonera spoločnosti OKI zaručuje ostré rozlíšenie až 1 200 × 1 200 dpi, takže budú na potlači jasne zreteľné detaily, a to aj na tmavom povrchu. Vďaka podpore formátu SRA3+ s rozmermi 329 × 483 mm dokáže tlačiareň OKI Pro9541WT úsporne tlačiť aj na grafické materiály s väčšou plochou.

Inovatívna technológia transferových médií umožňuje potlačovať v jasných CMYK farbách a bielej farbe aj tvrdé povrchy, ako je napríklad keramika, akrylát, sklo, kov, smalt a drevo, ale aj na textílie, ako je napríklad bavlna, plátno, nylon, polyester, koža a plsť. Bezproblémová flexibilita umožňuje tlač na celý rad produktov, od tričiek a iných odevov po hrnčeky, čiapky, tašky, podložky pod poháre, plagáty a mnoho ďalšieho.

Na použitie s novou tlačiarňou OKI Pro9541WT s tonerom na tlač na prenosové médiá bol testovaný a schválený papier na prípravu sieťotlače EXOstencil od výrobcu papiera na tepelný prenos Neenah Performance Materials. Tento papier je jednoduchou a ekologickou dvojstupňovou alternatívou k sieťovým tlačiarenským rámom. Pri jeho používaní nie je potrebné používať žiadne iné chemikálie a emulzie, takže nie je nutné nechať potlač hodiny schnúť. Zároveň sa tak šetria čas a náklady.

Zariadenie produkuje stránky rýchlosťou až 18 str./min. (A4) resp. 12 str./min. (A3), pričom prvá stránka je vytlačená už za 8 sekúnd. Podporovaná je široká škála médií, od A6 až po A3+ (329 × 483 mm) a bannery s dĺžkou až 132 cm, hmotnosť médií môže byť od 52 až po 360 g/m2. Tlačiareň poháňa procesor ARM 1,2 GHz v kombinácii s 2 GB RAM.

V režime spánku je spotreba 4 W alebo menej, v úspornom režime 30 W, v pohotovostnom režime 40 W a pri prevádzke v priemere 1 100 W. Hlučnosť v pohotovostnom režime je max. 34 dB(A), pri prevádzke max. 57 dB(A). Pracovný cyklus zariadenia je 300 tisíc strán. Rozmery sú 699 × 625 × 640 mm, hmotnosť 110,8 kg vrátane spotrebného materiálu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Značky: