Gmail dostal novú konkurenciu.

Huawei pokračuje v rozširovaní svojho ekosystému. Po spustení vlastného vyhľadávača (Petal Search) a máp (Petal Maps) je najnovším prírastkom služba Petal Mail, ktorá je priamou konkurenciou pre Gmail a ostatné emailové služby.

Petal Mail je k dispozícii na stiahnutie v obchode AppGallery, takže ak používate Huawei telefón, môžete si túto aplikáciu stiahnuť a vytvoriť si vlastný emailový účet s koncovkou @petalmail.com. Podobne ako v prípade Gmailu, aj Petal Mail vyžaduje používateľské meno o veľkosti aspoň 6 znakov.

Konto v službe Petal Mail sa po vytvorení automaticky priradí k vášmu Huawei ID a k emailom budete môcť následne pristupovať aj cez webové rozhranie na stránke petalmail.com.

Samotná služba sa aktuálne nachádza v štádiu beta verzie a je to poznať. Ponuka nastavení a funkcionalita mobilnej aplikácie aj webového rozhrania sa aktuálne obmedzujú na nutné minimum.

Petal Mail

Emailová služba Petal Mail od Huawei. Zdroj: Roman Kadlec / TOUCHIT

Zdroj: vlastné

Prečítajte si aj:

Huawei AppGallery: Tieto slovenské a bankové aplikácie v ňom nájdete (DOPLNENÉ k 5. 8.)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit