Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Epson sa snaží na tieto mylné predstavy upozorňovať, aby tak organizáciám pomohla znížiť náklady a posilniť udržateľnosť

Nové dáta ukazujú, že medzi osobami s rozhodovacou právomocou v oblasti IT panuje bežná a potenciálne nákladná mylná predstava o tom, ktorá tlačová technológia je udržateľnejšia: Laserová alebo atramentová.

Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila analytická spoločnosť Quocirca, sa 47 % respondentov z Veľkej Británie, USA, Francúzska a Nemecka domnieva, že laserové tlačiarne sú udržateľnejšou voľbou z hľadiska energetickej účinnosti, dopadov na životné prostredie, spotrebného materiálu a celkových nákladov na vlastníctvo.[1]

Zamestnanci väčších podnikov s viac ako 1 000 zamestnancami zastávali túto mylnú predstavu častejšie ako ich kolegovia z menších firiem. Domnienku, že laserová technológia je udržateľnejšia, zastávalo ohromujúcich 57 % respondentov, zatiaľ čo 21 % uviedlo, že udržateľnejšia je atramentová technológia.

Karl Angove, Epson Europe, povedal: „V časoch, kedy sú náklady na elektrinu vysoké, spotreba energie stúpa a globálne otepľovanie je zásadnou výzvou, môžu mylné predstavy o tlačových technológiách vyjsť organizácie draho. A to z hľadiska účtov za energiu i z hľadiska zvýšených emisií CO2.”

“Vzhľadom na to, že sa stále viac respondentov vo väčších firmách mylne domnieva, že laserové tlačiarne sú udržateľnejšie ako atramentové, môžu plytvať značným množstvom energie a peňazí a zbytočne zvyšovať emisie. Tieto organizácie môžu mať stovky tlačiarní. Taká mylná predstava a zlá voľba technológie tlače by mohla mať skutočný dopad.“

Atramentové tlačiarne Epson s technológiou Heat-Free nevyužívajú žiadne teplo, takže spotrebujú menej elektriny, čo znižuje náklady na používanie a emisie CO2. Atramentové tlačiarne s technológiou Heat-Free sa po zapnutí alebo prebudení z režimu spánku nezahrievajú, a tak môžu vytlačiť prvú stranu rýchlejšie a zvýšiť produktivitu používateľov.[2]

Atramentové tlačiarne s technológiou Heat-Free majú zvyčajne menej spotrebných dielov ako laserové tlačiarne. To znižuje množstvo nutných zásahov a skracuje prestoje.[3]

Spoločnosť Epson už skôr oznámila, že do roku 2025 ukončí celosvetový predaj a distribúciu laserových tlačiarní. Toto rozhodnutie zdôvodnila obmedzenou schopnosťou tejto technológie významne pokročiť v oblasti udržateľnosti.

Angove pokračuje: „Rozhodnutie spoločnosti Epson opustiť trh s laserovými tlačiarňami bolo nevyhnutné. Naša spoločnosť sa zaviazala k udržateľným inováciám a postupom, ale laserové tlačiarne do tohto rámca nezapadajú. Obvykle spotrebovávajú viac energie ako atramentové tlačiarne a majú viac spotrebných dielov. Je to jednoducho dôsledok toho, ako táto technológia funguje – zahreje sa a zafixuje toner na stránku. Táto technológia je preto obmedzená v tom, ako ďaleko môže zájsť jej vylepšenie.”

„Naša oblasť tlače sa bude namiesto toho stopercentne venovať piezoelektrickej atramentovej tlači s technológiou Heat-Free a využívať naše vlastné technológie na poskytovanie účinných a udržateľných tlačových riešení pre našich partnerov a koncových používateľov.”


[1] 1 Quocirca, 2024

[2] Technológia Heat-Free – Epson a najmä Microsoft Word – Energetická účinnosť technológie Heat-Free Technology_ver3_0725.docx (epson.cz)

[3] Technológia tlače Heat-Free – Epson

Značky:

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.