Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, pripravil úspešnú online platformu pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na organizácii Olympijských hier 2020 v Tokiu.

Portál, uvedený do prevádzky v septembri 2018, prekonal všetky očakávania. Do uzávierky v decembri minulého roka sa cezeň prihlásilo dvestotisíc ľudí.

Tím Atosu vôbec po prvý raz umožnil podávanie prihlášok na platforme pomocou prihlásenia cez sociálne siete. Služba patrí do balíka aplikácií Olympic Management System. Jeho súčasťou sú aj športové výsledky a kvalifikácie, akreditácie, manažment pracovných síl, rozpis súťaží a ďalšie služby.

Portál pomáha pri náborovom a výberovom procese olympiády – od párovania zručností a konkrétnych pozícií, cez pravidelnú komunikáciu v jednotlivých krokoch prihlasovacieho procesu, posielanie pozvánok na pohovory a zostavovanie pracovných tímov a zmien až po akreditácie pre tých, ktorí sa úspešne stanú dobrovoľníkmi.

Atos okrem toho počas prípravy na OH 2020 v Tokiu úspešne otestoval Delivery Acceptance pre prvý balík systému ODS (Olympic Diffusion System). Konsolidovaná verzia zahŕňa komentátorský systém CIS (Commentator Information system) ako aj služby Info a MyInfo, či zverejňovanie oficiálnych výsledkov súťaží na oficiálnej webovej stránke. Atos bude so svojimi testovacími aktivitami pokračovať podľa plánu, pričom do leta 2020 by sa malo testovať ešte 200-tisíc hodín.

Michèle Hyronová, Chief Integrator olympiád v Atose, dodáva: „Máme radosť, že poskytujeme kritické IT systémy pre olympijské hry. Atos dôsledne spolupracuje s Medzinárodným olympijským výborom pri napĺňaní potrieb podujatia tejto veľkosti, pri ktorom sú organizovanosť a predvídanie nevyhnutnými podmienkami. S organizačným výborom pre Tokio 2020 pracujeme už od roku 2017 na príprave dobrovoľníckeho portálu, aby sme desiatkam tisícom ľudí umožnili prijať časť zodpovednosti za prípravu tokijskej olympiády a stať sa tak súčasťou olympijského sna.“

Už minulý rok Atos úspešne zavŕšil ako prvý na svete poskytnutie všetkých kritických IT systémov pre Olympijské a Paralympijské zimné hry v Pjongčangu z cloudu.

Olympiáda v Tokiu bude pre Atos už desiatou v rade z pozície Celosvetového IT partnera MOV. Atos poskytuje IT riešenia pre olympijské hry od roku 1992.

Značky: