Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská pošta doručila Ježiškovi do jeho oficiálnej poštovej schránky, ktorú má v Rajeckej Lesnej, už vyše 28-tisíc pozdravov so želaniami od detí z celého sveta. Medzi najčastejšími prianiami sú klasické hračky, mobily, tablety či živé zvieratká, ale objavujú sa aj nemateriálne želania, aby boli všetci zdraví a aby sa skončilo toto covidové obdobie. Deti posielajú Ježiškovi aj rôzne sladkosti a rúška. Svoju poštu si Ježiško preberá už 23 rokov a práve pred Vianocami na ňu odpovedá.

Na adresu „Ježiško 999 99“ prišlo v tomto ročníku Vianočnej pošty najviac želaní od detí zo Slovenska. Zo zahraničia dostal Ježiško viac ako 2100 pozdravov, pričom dominujú listy z Taiwanu, Ruska a Hongkongu. Od nevidiacich detí dostal Ježiško 158 pozdravov. Ježiško odpovie na všetky listy, na ktorých je uvedená správna spiatočná adresa, a vďaka partnerovi Vianočnej pošty, Poštovej banke, pribalí aj milý rozprávkový darček.

Napísať Ježiškovi je veľmi jednoduché – svoje priania, odkazy, obrázky môžu deti posielať na akejkoľvek pohľadnici, prípadne môžu napísať list a poslať ho v obálke na adresu „Ježiško 999 99“ najneskôr do 17. decembra 2021. Pohľadnica sa dá poslať aj z mobilu či počítača cez internetovú aplikáciu www.mojapohladnica.sk . Tu si je možné vytvoriť originálnu pohľadnicu s vlastnými motívmi či fotografiami, prípadne zvoliť pohľadnicu zo šablóny Pošta Ježiškovi, následne treba napísať správu Ježiškovi a zadať objednávku.. Slovenská pošta pohľadnicu vytlačí a doručí. Dôležité je uviesť aj spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať.

Spoločne s listami môžu deti posielať Ježiškovi kresby, tie však musia byť na samostatnom hárku papiera. Odborná porota zo všetkých kresieb vyberie tú najkrajšiu, ktorá sa stane námetom budúcoročnej vianočnej známky. Podrobné informácie o Vianočnej pošte pre Ježiška a o súťaži sú dostupné internetovej stránke www.vianocnaposta.sk.

Značky: