Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Mercedes-Benz Slovakia (MBSK) a jej značka Mercedes-Benz potvrdili v roku 2018 pozíciu lídra v prémiovom segmente na slovenskom trhu s počtom 3 421 registrovaných vozidiel. Vyplýva to z výsledkov ZAP SR za dvanásť mesiacov minulého roka.

V kategórii osobných vozidiel (M1) dosiahla značka Mercedes-Benz s počtom 3 106 registrácii podiel 3,17% a v kategórii úžitkových vozidiel (N1) s počtom 315 ks podiel 3,45%.

Najväčší úspech zaznamenal modelový rad GLC v prevedení SUV (viac ako 60 percentný podiel z modelového radu) a kupé s počtom 610 vozidiel čím si ukrojil takmer 20-percentný podiel z hviezdneho koláča. Druhým modelom s najvyšším počtom registrácií sa bolo GLA s počtom 313 vozidiel (viac ako 10-percentný podiel) nasledovaný Triedou A s počtom 243 vozidiel (takmer 8-percentný podiel).

Vysoké podiely si pripísal segment SUV (GLC SUV, GLC kupé, GLE SUV, GLE kupé, GLS, GLA) s 1 455 registráciami (takmer 47 percent) ako aj segment kompaktných modelov s počtom 899 (takmer 30 percent).

Značka smart v predchádzajúcom roku zaznamenala viac ako 5-percentný medziročný nárast registrácii počtom 40 kusov.

Celosvetový rekord

V náročnom roku 2018 zvýšila značka s hviezdou svoj celosvetový odbyt osobných vozidiel na 2 310 185 kusov (+0,9 %), čím ukončila v poradí už ôsmy rekordný rok. Hnacou silou boli najmä úspechy v regióne Ázia a Tichomorie a na tunajšom kľúčovom trhu v Číne, na ktorom sa celkovo predalo až 943 473 osobných vozidiel (v Európe to bolo 933 697 vozidiel). K úspechu prispeli takmer dvojpercentným nárastom aj vozidlá SUV, ktoré tvorili až tretinu predaných vozidiel. Zároveň, každým štvrtým mercedesom na svete bol niektorý z kompaktných modelov.

Ako uviedol Dieter Zetsche, predseda predstavenstva Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars: „V roku 2019 budeme pokračovať v ďalšom dôslednom omladzovaní nášho portfólia. Najväčšie úspechy v hlavnej oblasti nášho podnikania vnímame najmä ako prípravu pre utváranie individuálnej mobility zajtrajška.“

Značky: