Prehliadač Chrome od Googlu prestane od verzie 110 podporovať staršie operačné systémy Windows 7 a Windows 8.1. Americká spoločnosť o tom informuje na svojej stránke podpory.

Stanr sa tak už čoskoro, keďže Google predbežne plánuje vydať verziu Chrome 110 v utorok 7. februára 2023, teda zhruba o tri a pol mesiaca. Internetový gigant upozorňuje, že každý, kto bude chcieť využívať nové zostavenia prehliadača Chrome, bude musieť prejsť na novší Windows 10 alebo Windows 11.

Pochopiteľne, používatelia, ktorí zostanú na Windows 7 či 8.1 o Chrome celkom neprídu, pretože jeho staršie verzie na nich budú naďalej fungovať. Bude to však určité riziko z hľadiska bezpečnosti, pretože ukončenie podpory neznamená len ochudobnenie o prípadné nové funkcie, ale aj koniec bezpečnostných aktualizácií pre staršie vydania prehliadača.

Bez nových verzií Chrome tak zostane nezanedbateľná časť počítačov, keďže podľa analytického portálu StatCounter.com využívalo Windows 7 v septembri 2022 celkovo 10,63 % používateľov. Windows 8.1 je už podstatne menej rozšírený, ale aj ten ešte stále preferuje 2,68 % používateľov.

Zdroj: Support.google.com, StatCounter.com

Prečítajte si tiež:

Značky:

Branislav Caban

Branislav Caban
Okrem technologických tém sa snažím prinášať aj tie so spravodajským nádychom a rôzne zaujímavosti. Moja e-mailová adresa je bcaban@touchit.sk.