Pozor na novú aktualizáciu Windows. Miznúce súbory sa však dajú obnoviť

2

Chyba, ktorá nie je fatálna, menej skúseným používateľom život znepríjemní.

Microsoft vydal kumulatívnu záplatu označenú ako KB4532693. Tá skryje dáta používateľov. Typicky tak prídu o ikony na ploche, ktoré si pridali sami a sú len v ich profile. Nie sú teda dostupné ako odkazy na programy pre všetkých používateľov. To je len časť problému, keďže nevidia ani svoje súbory. Dobrá správa je, že nie sú vymazané. Správu priniesol server BetaNews.

Počas aktualizačného procesu sa profil zálohoval a súbory sa presunuli do adresára v C – Users – názov profilu.000 / bak. Tam hľadajte adresárovú štruktúru, ktorú z profilu poznáte. Svoje údaje si môžete presunúť naspäť podobne ako po kopírovaní iných súborov cez Prieskumníka.

Uvidíme ako na to zareaguje Microsoft. Faktom je, že ich aktualizácie pravidelne spôsobujú problémy pre nedostatok pozornosti, času alebo schopnosti testovania. Vlastne testovanie preniesol z veľkej časti na používateľov, bohužiaľ nielen na insiderov. Tí by z problémami mohli počítať viac.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Windows 7 sa nedarí vypnúť ani reštartovať

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Tento postup nefunguje, ale subory su na disku v inom adresari. Staci ich presunut spat, zbytocne odinstalovat aktualizaciu, ktora opravuje aj ine veci.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>