Pozor na to, čo sťahujete. Do oficiálneho obchodu Chrome sa dostal falošný Adblock Plus

0

Rozšírenie, ktoré sa tvárilo ako originál, stiahlo približne 37 tisíc ľudí.

Napodobenina známeho rozšírenia Adblock Plus sa nedávno objavila v oficiálnom obchode s rozšíreniami pre Google Chrome. Kým, ale Google rozšírenie vymazal zo svojho obchodu, tak ho stiahlo až 37 tisíc používateľov. Upozornil na to bezpečnostný pracovník vystupujúci ako @SwiftOnSecurity na svojom Twitterovom účte.

Rozlíšiť falošný Adblock od originálu bolo pre bežných ľudí prakticky nemožné. Originál má však viac ako 10 miliónov stiahnutí, zatiaľ čo falošná verzia mala výrazne menej. Nebezpečnosť falošnej verzie sa ale nepodarilo zistiť, preto odporúčame, ak ste si v posledných dňoch spomínané rozšírenie nainštalovali, odinštalujte ho a nainštalujte ho nanovo.

Zvláštne je, že rozšírenie prešlo cez overovací proces obchodu, vzhľadom na to, že v danom čase sa nachádzal Adblock Plus už v obchode. Google by mal teda, aj vďaka tomuto prípadu aktualizovať svoj overovací proces, aby sa podobné podvodné rozšírenia nedostavali do jeho oficiálneho obchodu rozšírení pre Google Chrome.

Zdroj: AndroidAuthority

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár