Pozrite si neuveriteľnú fotografiu Šanghaja. Dajú sa na nej prečítať dokonca aj poznávacie značky aut

0

Podobných fotografií v posledné mesiace vzniklo niekoľko.

Kedysi sme mohli len snívať o tom, že si raz pozrieme celé mesto na jednej fotografii, a to aj s perfektnými detailami. Vďaka spoločnosti Bigpixel Studio si však teraz takto môžeme pozrieť čínske mesto Šanghaj. Fotografia má neuveriteľných 195 miliárd pixelov a na disku by zabrala niekoľko gigabajtov.

Z dôvodu jej veľkosti je dostupná len cez špeciálny online nástroj. Inak by jej načítanie trvalo aj hodiny, v závislosti na dostupnom internetovom pripojení. Fotografia je tak detailná, že na niektorých jej častiach môžeme dokonca prečítať poznávacie číslo na autách.

Fotografia vznikla z veže Oriental Pearl Tower a vznikala dva mesiace. Takéto fotografie totiž vznikajú zlepením desiatok až stoviek menších fotografií. Preto je možné nájsť na tejto fotografii niektoré osoby dokonca viackrát.

Zdroj: Ubergizmo

Prečítajte si aj:

Pozrite si pražské Staré mesto na 405-gigapixelovej fotke. Uvidíte na nej snáď všetko

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>