Úplná novinka, rad inteligentných televízorov Hisense U7HQ, prináša svieži vietor a kvalitné funkcie do strednej triedy 4K TV.

Ponúkne strhujúce predstavenie pri streamovaní filmov, športových prenosov alebo vlastného obsahu v ultra HD kvalite, ale poteší aj srdcia fanúšikov hier. TV s ULED obrazovkou s kvantovými bodmi, lokálnym podsvietením po celej ploche, 120 Hz obnovovacou frekvenciou, umelou inteligenciou a profesionálnym herným režimom podporuje aj kinotechnológie Dolby Vision a Dolby Atmos.

Ponúka dokonalý audiovizuálny zážitok, a preto nie je divu, že sa táto TV stáva oficiálnym televízorom nadchádzajúcich majstrovstiev sveta vo futbale. Dodáva sa v dvoch veľkostiach uhlopriečky – väčšia 65U7HQ sa bude predávať za 1099 EUR, 55U7HQ za 849 EUR.

ULED obrazovka s kvantovými bodmi

ULED alebo Ultra LED je termín používaný výrobcom televízorov Hisense, ktorý označuje súbor dvadsiatich rôznych patentov týkajúcich sa vylepšení klasickej LED obrazovky v štyroch oblastiach: 4K rozlíšenie, ultraširoký farebný gamut, lokálne stmievanie a vysokorýchlostná projekcia. Výsledkom je ostrý obraz so širokou paletou farieb a perfektnými prechodmi pri zobrazovaní pohybu, čo oceníte pri sledovaní akčných filmov alebo športových prenosov.

Tento typ obrazovky má aj nový rad Hisense U7HQ. Inovovaná ULED obrazovka s kvantovými bodmi umožňuje verne reprodukovať viac ako miliardu odtieňov farieb. Červená, zelená a modrá farba sa zobrazujú oveľa intenzívnejšie a presnejšie, než je to obvyklé pri bežných televízoroch.

Umelá inteligencia pre najlepšiu dynamiku obrazu

Televízor disponuje umelou inteligenciou pre optimalizáciu obrazu AI Picture Optimization, ktorá automaticky rozpoznáva a optimalizuje nastavenia dynamiky obrazu v reálnom čase na základe sledovaného obsahu. Akýkoľvek akčný film, športový prenos alebo dokument o architektúre si tak môžete pozrieť v najvyššej možnej kvalite. Vďaka možnosti upscalingu, ktorá optimalizuje vysielaný obraz na 4K rozlíšenie, si môžete vychutnať aj bežné televízne vysielanie vo vysokej kvalite.

32 zón stmievania

Vďaka funkcii lokálneho stmievania na celej ploche obrazovky (Full Array Local Dimming) dokáže TV ovládať podsvietenie v tmavých oblastiach obrazu bez toho, aby ovplyvňovala jas v svetlých oblastiach. Podsvietenie LED svetlami je pritom na obrazovke rozdelené do 32 zón, ktorých podsvietenie sa ovláda samostatne. Výsledkom sú výraznejšie a kontrastnejšie farby obrazu s čistými prechodmi medzi tmavými a svetlými oblasťami obrazu s množstvom detailov.

Kinotechnológie pre obraz i zvuk

TV podporuje všetky HDR formáty. Pútavý zážitok umocňuje aj kinotechnológia Dolby Vision, ktorá ponúka bohaté, sýte farby, ostré krivky a precízne vykreslené detaily nielen v scénach osvetlených slnkom, ale aj v tmavších častiach obrazu. Farby budú až 40-krát jasnejšie a čierna až 10-krát tmavšia.

O pohlcujúci zvukový zážitok sa postarajú ďalšie technológie známe z kina, konkrétne Dolby Atmos a DTS Virtual:X, ktoré vytvárajú virtualizované 360-stupňové zvukové pole okolo diváka. Výsledkom je priestorový, realistický a presne vyvážený zvuk bez skreslenia alebo orezávania. Zážitok bude intenzívny a pohlcujúci, akoby ste boli hrdinom akcie bez ohľadu na vzdialenosť od obrazovky alebo miesto, kde práve sedíte.

MEMC pre plynulý pohyb

Máte radi športové prenosy alebo akčné filmy a hry? Potom oceníte obrazovku s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, ktorá zaručuje plynulý a ostro ohraničený obraz bez rozmazávania a blikania. Technológia MEMC zabezpečuje vďaka vkladaniu medzisnímok plynulý pohyb aj pri rýchlych zmenách scény alebo rýchlych pohyboch kamery.

Inteligentné funkcie

Vďaka inteligentným funkciám televízora s rýchlym čipsetom Hi-View Engine a najnovšej verzii operačného systému VIDAA U6.0 sa môžete jednoducho a intuitívne pripojiť ku všetkému, čo máte radi. Uľahčuje to celý rad predinštalovaných aplikácií vrátane českých/slovenských.

Game PRO

TV má k dispozícii ďalšiu lahôdku, a to profesionálny herný režim Game PRO s technológiou AMD FreeSync Premium a moderným pripojením HDMI 2.1. Podpora rozhrania eARC – teda vylepšeného kanála pre spätnú komunikáciu – umožňuje prenášať kvalitný zvuk cez oveľa širšie zvukové pásmo.

Po zapnutí hernej konzoly sa televízor sám prepne do herného režimu, ktorý sa okamžite spustí prostredníctvom automatického módu nízkej latencie (ALLM). Tým sa minimalizuje oneskorenie vstupu z ovládača a maximalizuje sa interakcia pri hraní obľúbených hier.

Hisense U7HQ je oficiálnym televízorom nadchádzajúcich MS vo futbale, ktoré sa budú konať koncom roka v Katare. Teraz sa dostáva do predaja 65-palcová verzia 65U7HQ za 1099 EUR, menšia 55-palcová 55U7HQ za 849 EUR. Najväčší futbalový sviatok si tak už môžete vychutnať naplno s dokonalým obrazom a zvukom. A vďaka jedinečnej aplikácii uefa.tv, ktorú majú len televízory Hisense, si môžete vychutnať aj informácie zo zákulisia a ďalšie bonusové materiály. Televízor možno ovládať aj hlasom prostredníctvom služby VIDAA VOICE.

sk.hisense.com

Článok vznikov v spolupráci so spoločnosťou Hisense.