Tiež radi chodíte do obchodov pre kutilov a hľadáte, čím si vylepšiť domácnosť?

Tak napríklad alarm, nejaký lacný alarm, ktorý si môžete sám namontovať? Určite, je to riešenie. Možno ale zďaleka nie najspoľahlivejšie a časom zistíte, že ani najlacnejšie.

Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Lacné alarmy s možnosťou vlastnej inštalácie vyzerajú lákavo. Možno si poviete: „Za tú cenu zariadenie kľudne trikrát vymením a stále to bude lacnejšie, než profesionálny alarm“. Keď ale nebude fungovať vtedy, keď budete potrebovať a vy práve budete mimo domov, asi to ani nezistíte. Po takejto skúsenosti sa podobnému nákupu určite vyhnete.

Naviac ťažko sa spýtate neprofesionálneho personálu na to, či má alarm tú či onú funkciu, ktorá je z pohľadu bezpečnosti nevyhnutná, prípadne dosah detektora, kde ho umiestniť z pohľadu bezpečnosti, prípadne či použiť detektor rozbitia skla alebo detektor pohybu, či otvorenia. Netreba zabudnúť, že renomovaní výrobcovia vyrábajú alarmy podľa požadovaných noriem a predpisov. Veľa z týchto hobby alarmov tieto predpisy nespĺňajú a teda nie sú doslova „alarmami“ len hobby zábavou.

Každá domácnosť alebo firma je naviac jedinečná. Takže univerzálne prevedenie alarmu bez ohľadu na individuálne potreby bude vždy len „drahým kompromisom“.

JablotronZdroj: Jablotron

Montáž vlastnými silami

Že jednoduché elektronické zariadenie zvládne namontovať každý? Bezdrôtový domáci zvonček určite. S alarmom už to tak jednoduché nebude. S nezrozumiteľným priloženým návodom, čo nebýva výnimkou, sa vám alarm síce môže podariť nainštalovať, ale napr. kvôli nesprávne umiestneným detektorom môžu vznikať falošné poplachy alebo iné problémy, ktoré vám starosti skôr pridajú, než by ich odstránili. Poplach počas dovolenky určite nepoteší. Systém potom pravdepodobne prestanete používať a počiatočná investícia, aj napriek tomu, že bola nízka, sa stráca v nenávratne bez akéhokoľvek úžitku.

Treba určite vedieť, že profesionálne systémy nemôže inštalovať hocikto. Na inštaláciu takéhoto systému je potrebné mať školenie od výrobcu a samozrejme oprávnenie, ktoré vydáva Krajské riaditeľstvo policajného zboru. To len pre základné porovnanie laika s hobby alarmom a profi montéra.

Vojna zlodejov je bezohľadná a neúprosná. Poslednou kvapkou potom môže byť jednanie v poisťovni, ktorá slabé zabezpečenie nebude brať do úvahy.

Nevyplatí sa teda investovať na začiatku trochu viac a mať kľud a prehľad o tom, čo sa doma deje, aj keď tam práve nie ste?

JablotronZdroj: Jablotron

Jednoduché riešenie pre váš kľud a pohodlie

Odporúčame 4 kroky k vášmu bezpečiu:

  • kvalitný zabezpečovací systém,
  • profesionálna inštalácia,
  • neustály dohľad,
  • okamžitá akcia v prípade poplachu.

Zabezpečovací systém JABLOTRON 100+ sa vám úplne prispôsobí. Preškolený a certifikovaný montážny partner navrhne riešenie na mieru presne vašim potrebám aj rozpočtu.

Vďaka kombinácii drôtových a bezdrôtových prvkov je možné inštaláciu vykonať v krátkom čase a bez väčších zásahov do interiéru vášho domu, bytu alebo firmy.

Ako bonus alarm umožňuje nastaviť aj automatické akcie, ovládať kúrenie a ďalšie zariadenia, alebo kontrolovať vybrané priestory vďaka pripojeným kamerám. To všetko odkiaľkoľvek prostredníctvom aplikácie MyJABLOTRON.

V prípade akýchkoľvek problémov (nefunkčný detektor, slabé batérie, úprava nastavení apod.) vás systém na chybu upozorní a servisný technik môže obratom urobiť nápravu. Množstvo úkonov zvládne aj na diaľku.

JablotronZdroj: Jablotron

Ešte niečo naviac

Kvalita je pre nás prioritou a za svoju prácu ručíme. Preto s alarmom JABLOTRON získate naviac rozšírenú 5 ročnú pozáručnú servisnú podporu a bezplatný servis produktov v našom stredisku v prípade nutnej opravy.

Spočítané a podčiarknuté, s alarmom z hobbymarketu tieto výhody nezískate.

Zistite si nezáväzne viac informácií o možnej inštalácii práve pre váš dom, byt alebo firmu.

Zdroj: Jablotron